Mám na hlavě tuny másla bývalého vedení ERÚ, řekla Vitásková

17.02.2013 14:17

K fotovoltaickému tunelu se v Otázkách Václava Moravce vyjadřovala i předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková. Hájila audit, který zadala na svém úřadu, aby zjistila, co se dělo za minulého vedení. Slíbila, že jeho výsledky budou zveřejněny nejpozději do konce února.

Mám na hlavě tuny másla bývalého vedení ERÚ, řekla Vitásková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solární panely

 „Po nástupu v roce 2011 jsem si chtěla udělat průzkum toho, co se tady za minulého vedení dělalo. Chtěla jsem očistit úřad,“ vysvětlila Vitásková.

Mám na hlavě tuny másla. Jsou to problémy bývalého vedení

Audit od externí společnosti byl hotový v polovině minulého roku. „Nejdříve jsme se sami seznamovali s výsledky a napravovali úřad směrem dovnitř. Pak jsme zjišťovali, zda máme oznamovací povinnost. Ukázalo se, že máme,“ zdůvodňuje trestní oznámení. Odmítla, že by pomocí auditu zakrývala vlastní chyby.
Připustila, že má na hlavě tuny másla. Ale jsou to věci bývalého vedení úřadu. Řeší problémy, jejichž objem se počítá na paletách.

Vedení ERÚ může za solární boom. Nehledělo se na zájmy spotřebitelů

Audit tedy přišel na to, že bývalé vedení ERÚ nastavilo způsob výpočtu podpory výkupních cen nad rámec zákona. „S výsledky auditu seznámíme veřejnost. Nejpozději do konce února,“ slíbila Vitásková.

Cena za zelenou energii mohla být od prvopočátku stanovená podstatně níž. Existují tedy jasné důkazy, že vedení ERÚ může za solární boom, že tam je konflikt zájmů a že se nehledělo na zájmy spotřebitelů.

Bývalí zaměstnanci BIS a ministerstva vnitra se mě snažili dostat z čela ERÚ

ERÚ bude zveřejňovat ve finančním vyjádření seznam výroben elektřiny, kde budou, vedle názvu, uvedeni všichni ti, kteří pobírají podporu, i to, kolik za rok 2011 odebrali podpory.

Vitásková na ČT 24 také naznačila, že se ji bývalí zaměstnanci ministerstva vnitra a BIS snažili dostat z čela ERÚ. Konkrétní důkazy ale neposkytla.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…