Maminka k uprchlíkům: Mám strach o dítě, ale vláda si udělá, co chce

28.06.2015 9:28

Vy Vyšních Lhotách se možná zrodí nový uprchlický tábor v Česku. Původně tam sice měla stát nová věznice, ale ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nabídl prostory ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) ke zřízení uprchlického tábora. Místním se to dvakrát nelíbí, mají strach. Současně ale dodávávají, že ministři si zřejmě stejně udělají, co chtějí. Zprávu přinesl Český rozhlas.

Maminka k uprchlíkům: Mám strach o dítě, ale vláda si udělá, co chce
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlíci z Afriky, ilustrační foto

„Nesouhlasím s tím, mám strach. Mám malé dítě a nevím, jak budou na něj i celkově tady ti lidé působit. Tady, zrovna tady,“ říká maminka Dana.  A paní Zita vyjádřila obavy, že si na ministerstvu stejně udělají co chtějí, bez ohledu na své občany. „Co my jako jedinci? To je věc Ministerstva vnitra. Bohužel, oni si s tím dělají, co chtějí. I když budeme hodně proti tomu, stejně nic nezmůžeme,“ dodává paní Zita. 

Ne všichni se ale uprchlíků bojí, paní Alexandra, která se ve Vyšných Lhotách narodila, věří, že si zaslouží šanci na nový život. Místní starostka Dana Nováková vyjadřuje pro obavy obyvatel pochopení. Zůstává v pravidelném kontaktu s ministerstvem, takže ví, že by konečné slovo o táboře mohlo padnout už příští týden.

Možná jde o přípravu na dobrovolné přijímání uprchlíků, k němuž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolil, když se mu podařilo prosadit smetení povinných kvót pro uprchlíky ze stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…