Manželství gayů? Poslední rána tradiční rodině. Lidovec vytáhl starý slib

09.08.2022 12:21 | Glosa

Klasické manželství dostalo za posledních 30 let mnoho ran. A uznání manželství pro všechny by mohlo být ranou poslední. Lidovecký poslanec napsal pár slov k zakotvení tradičního manželství do Ústavy a ke snahám prosadit zákon o manželství pro všechny.

Manželství gayů? Poslední rána tradiční rodině. Lidovec vytáhl starý slib
Foto: ČPZP
Popisek: Lyžaři, ilustrační foto

Poslanec KDU-ČSL Aleš Dufek se vyjádřil ke dvěma legislativním návrhům ve věci manželství. Zdůraznil, že podporuje zakotvení manželství jako svazku muže a ženy do Ústavy. O svém osobním postoji se rozhodl debatovat se členy LGBT komunity.

„Slíbil jsem některým slušným a věcným zástupcům LGBT komunity, že se k věci vyjádřím sám za sebe. Podpora výše uvedeného zákona je pro mě primárně reakcí na snahu zavést do našeho zákonodárství tzv. manželství pro všechny. S tím se ale rozhodně nemohu ztotožnit. Manželství vnímám dlouhými tisíciletími osvědčenou institucionalizaci vztahu mezi mužem a ženou, která je základem rodiny, a ta je pak dále základem každého státu,“ napsal na Facebooku poslanec Aleš Dufek.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 37324 lidí

„Vždyť pouze spojením muže a ženy, tzn. vajíčka a spermie, může přirozeně vzniknout dítě. A manželství tu není pro to, aby formalizovalo nějaký vztah, ale aby vytvořilo prostor – zázemí pro narození, bezpečí a výchovu nového člena společnosti. Ten pak přirozeně přebírá geny své matky a otce a je jejich potomkem,“ pokračoval poslanec.

Uznal, že tradiční rodina, tedy rodina s maminkou, tatínkem a dětmi, je v krizi. Podle Dufka je to způsobeno tím, že stát tradiční rodinu příliš málo podporoval. Sociální politiku nastavil stát tak, že se podle Dufka mladým lidem nevyplatí zakládat rodinu. „Je ekonomicky výhodnější prohlásit manželku za samoživitelku a žít ,na hromádce',“ pokračoval poslanec.

Další problém podle zákonodárce tkví v tom, že lidé jsou naváděni k tomu, aby si užívali a nemysleli moc na budoucnost.

„Zkrátka a dobře, LGBT komunita určitě ničím nezapříčinila a nezapříčiňuje krizi tradiční rodiny. Pouze se jejich požadavek o manželství pro všechny potkává s touto situací tradiční rodiny, pro kterou by uzákonění manželství pro všechny znamenalo už zřejmě pověstnou poslední ránu,“ konstatoval poslanec.

Dufek by podle vlastních slov neměl problém s tím, pokud se bude stejnopohlavní svazek narovnal s právy heterosexuálních párů, pokud se bude stejnopohlavní svazek jmenovat jinak.

Zásadní problém má prý u stejnopohlavních párů s adopcí dětí.

„Protože když mám právo na manželství, mám právo na děti. A tento požadavek jistě přijde. Vždyť, když probíhala cca před 15 lety debata v parlamentu o registrovaném partnerství, všichni se dušovali, že je to poslední požadavek. Manželství určitě nikdy chtít nebudeme… A pro mě je výše uvedené červená linie,“ prozradil Dufek s tím, že mít dětí je dar, nikoli právo, a pro děti je nutné zajistit to nejlepší prostředí.

To nejlepší prostředí podle Dufka poskytuje tradiční rodina, protože všechny děti potřebují ženský a mužský vzor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…