Marek Benda: Nejsem ta stará, zlá ODS

03.11.2021 10:53

Sněmovní matador Marek Benda, který již řadu let vysvětluje poslaneckým nováčkům, kde je toaleta, jak se přihlašuje do diskuse a jak se mohou podávat zákony, se stal předsedou pražské organizace ODS. V rozhovoru pro Deník N ujistil, že nejde o žádný návrat k ošklivým zlým časům, kdy občanští demokraté nemívali v hlavním městě dobrou pověst, ale o něco zcela jiného. O co tedy Bendovi půjde? Vystrnadit z vedení Prahy Piráty. Ale nejen to. Nahlédněte.

Marek Benda: Nejsem ta stará, zlá ODS
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec ODS Marek Benda v Událostech komentářích

Marek Benda se stal předsedou pražské ODS. Prý mu k tomu pomohl fakt, že nemá osobní ambice v pražské komunální politice, ale je připraven udělat vše pro to, aby ODS po příštích komunálních volbách znovu získala post primátora. Tento plán se líbí občanským demokratům natolik, že odsunuli různé osobní rozepře a hodlají táhnout za jeden provaz.

Pirátský primátor Zdeněk Hřib v souvislosti s Bendou mluví o návratu do středověku. Benda se svými konzervativními názory nijak netají, ale návratem do středověku by to rozhodně nenazval. Hřibovi proto ve slovním výpadu nezůstal nic dlužen. „Příští volby do zastupitelstva musí být podobným referendem (jako volby do Sněmovny) o naprosto chaotickém a aktivistickém vládnutí Pirátů a Prahy Sobě,“ citovala ho ČTK. 

Ale to nebylo všechno. Benda prozradil ještě víc.

„Já nejsem stará zlá ODS, jsem konzervativec. Myslím, že konzervativní principy stále ve společnosti fungují, a nejsem progresivista, který je ochoten každých sto let rekonstruovat společnost podle svých představ. V tomto ohledu nejsem neomarxista,“ vysvětlil pro Deník N.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …