Marek Eben před filmem Žert: Jsou tu noví svazáci bez smyslu pro humor

3.7.2022 11:32 dop.

Digitálně zrestaurovaná verze filmové adaptace románu Milana Kundery Žert si odbyla svoji premiéru na 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Projekci uváděl moderátor Marek Eben, který mimo jiné uvedl, že téma snímku je stále aktuální. Píše to server Novinky.cz.

Marek Eben před filmem Žert: Jsou tu noví svazáci bez smyslu pro humor
Foto: bratriebenove.cz
Popisek: Herec a moderátor Marek Eben

„Totalitní režimy spojuje i to, že absolutně nemají smysl pro humor,“ poznamenal mimo jiné při uvádění filmu Eben a dodal, že snímek je o svazácích. „Zatímco dříve se hlídala vedoucí úloha strany, dnes se hlídá politická korektnost...“ zmínil Eben se slovy, že povstali i noví svazáci. 

56. ročník karlovarského festivalu byl zahájen v pátek slavnostním ceremoniálem ve Velkém sále hotelu Thermal. Páteční večer zčásti patřil bývalé dlouholeté programové ředitelce festivalu Evě Zaoralové, která letos zemřela.

Po přivítání publika a oficiálním zahájení festivalu jeho prezidentem Jiřím Bartoškou viděli diváci krátký sestřih z mnoha okamžiků, při nichž od poloviny 90. let Zaoralová stála s Bartoškou v čele festivalu. Po jeho zhlédnutí celý sál poděkoval Zaoralové za její práci potleskem vstoje. Na konci sestřihu bylo pod titulkem 28 let spolu napsáno: Nikdy nezapomene, Barťák (tak se prezidentovi festivalu přezdívá).

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dostane v závěru letošního festivalu australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush, držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon a tři dalších oscarových nominací. Cenu prezidenta festivalu převezmou americký herec a producent Benicio del Toro a český herec Boleslav Polívka.

Na karlovarský filmový festival dorazil i premiér Petr Fiala a jeho slovenský kolega Eduard Heger.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

22:22 Rusové bez morálky, vyčerpaní, poražení? Ani náhodou. Německý novinář smetl proukrajinské „experty“

Novinář Julian Röpcke na twitteru upozornil, že válečná realita na Ukrajině je poněkud jiná, než jak…