Mariánské Lázně budou mít pravděpodobně po dnešku v čele starostu Piráta

12.11.2014 8:10 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Mariánské Lázně na Chebsku by po dnešním ustavujícím zasedání měly mít nové vedení, starostou se nejspíš stane devětadvacetiletý Vojtěch Franta z kandidátky Pirátů. Volby v patnáctitisícovém městě Česká pirátská strana vyhrála a získala pět z 21 zastupitelských míst. Mariánské Lázně se tak stanou prvním městem v zemi, kde budou mít Piráti starostu. Několik zastupitelů má strana i v Praze.

Mariánské Lázně budou mít pravděpodobně po dnešku v čele starostu Piráta
Foto: Archiv
Popisek: Mariánské Lázně na mapě ČR

Franta působí jako šéf občanského sdružení Švihák, které se snaží kulturními a dalšími akcemi oživit lázeňské město a udělat ho zajímavé nejen pro hosty, ale i pro místní mladé lidi. Piráti by také ve vedení města měli mít uvolněného místostarostu a jednoho řadového radního, dalším uvolněným místostarostou by měl být zástupce ANO. V radě bude ještě další zástupce ANO, ČSSD a sdružení Volby 94 - 2014.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…