Marine Le Penová vystoupila po masakru v Nice s brutálním projevem. Máme ho celý

15.07.2016 14:41

Fundamentální islamisty musíme vymýtit. S takovým poselstvím vystoupila po teroristickém útoku ve francouzském Nice šéfka strany Front National Marine Le Penová. Podle ní nelze jen počítat mrtvé a vyjadřovat smutek, je nutné vyhlásit a zahájit válku. „K ohromení a soucitu se nyní musí přidat činy a naprosté odhodlání vymýtit metlu zvanou islámský fundamentalismus,“ řekla Le Penová.

Marine Le Penová vystoupila po masakru v Nice s brutálním projevem. Máme ho celý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

Nečekaný teroristický útok ve francouzském letovisku Nice, kde zřejmě islámský radikál nákladním vozem zabil 84 lidí, by měl podle Marine Le Penové vést k vyhlášení války terorismu.

„14. červenec, den oslav naší země, svobody, den oslav Francie, se včera obrátil v hrůzyplný den velkého smutku. Nyní nemůžeme nevidět posloupnost útoků a nemůžeme počítat mrtvé bez činů,“ uvedla Le Penová v prohlášení.

  • Originál ve francouzštině čtěte ZDE

Válka proti metle islámského fundamentalismu podle ní dosud nezačala, ale teď je nutné ji vyhlásit. „K ohromení a soucitu je nyní třeba přidat akci, provést nezbytná opatření k prevenci a represi a také naprosté odhodlání k vymýcení metly v podobě islámského fundamentalismu,“ míní budoucí kandidátka na prezidentku Francie a europoslankyně.

„Toto je den hluboké vůle trpícího lidu Francie, já vložím veškerou energii k tomu, aby byla vyslyšena a nakonec vedla v boj,“ dodává Marine Le Penová.

Celé prohlášení Marine Le Pen k atentátu v Nice

Vyjadřuji svou soustrast rodinám a přátelům obětí útoku, který zasáhl Nice. Vyjadřuji rovněž podporu všem včetně dětí, kteří jsou zraněni, i těm, kteří byli zranění ušetřeni, přežili tu hrůzu a budou tím trvale poznamenáni.

14. červenec, den oslav naší země, svobody, den oslav Francie, se včera obrátil v hrůzyplný den velkého smutku.

Nyní nemůžeme nevidět posloupnost útoků a nemůžeme počítat mrtvé bez činů.

Válka proti metle islámského fundamentalismu nezačala, teď je nutné ji vyhlásit. Jsme zavázáni zavedením řady opatření, která jsem již podrobně uvedla a ke kterým budu mít šanci se vrátit, jejichž cílem je řešit příčinu tohoto jevu.

K ohromení a soucitu je nyní třeba přidat akci, provést nezbytná opatření k prevenci a represi a také naprosté odhodlání k vymýcení metly v podobě islámského fundamentalismu.

Toto je den hluboké vůle trpícího lidu Francie, já vložím veškerou energii k tomu, aby byla vyslyšena a nakonec vedla v boj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …