Marketér, který dostal do funkce Kisku: Zemanovi soupeři mají velký problém. Lidé prezidentovi věří, baví je

18. 4. 2017 21:37

Do druhé přímé volby prezidenta České republiky je sice ještě daleko, ale prezidentské kampaně se už rozbíhají, pokud už ostře neběží. Průzkumy se shodují v tom, že vyzyvatelé Miloše Zemana Michal Horáček a Jiří Drahoš budou mít dost práce Zemana porazit. Je to totiž populární prezident a dokáže lidi bavit.

Marketér, který dostal do funkce Kisku: Zemanovi soupeři mají velký problém. Lidé prezidentovi věří, baví je
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman se setkal se studenty VŠFS. Hovořil zejména na téma ČNB a intervencích do korunového kursu

„Proti panu Zemanovi to bude mít těžké každý, protože ačkoli je velmi polarizující, stále je důvěryhodný u nadpoloviční většiny lidí. Nejdůležitější bude schopnost mobilizace ve druhém kole, ať už tam bude kdokoliv. A tam bude velmi důležité, jak velké a pevné budou vlastní voličské báze kandidátů, a zároveň jejich přijatelnost pro voliče jiných kandidátů z prvního kola. Toto je velmi komplikované poskládat a na úspěch bude potřebný i velký kus štěstí,“ podotýká v rozhovoru pro server Aktuálně.cz Adam Znášik, který se podílel na vítězné prezidentské kampani Andreje Kisky.

Celý rozhovor naleznete zde.

Nemá prý nějaký univerzálně platný recept, jak uspět v prezidentské kampani. Zeman musí vystupovat jinak než Michal Horáček, ten musí vystupovat jinak než Jiří Drahoš a Zeman a totéž nakonec platí i o Drahošovi. Zemanovi protikandidáti by prý mohli v obecné rovině sázet na to, že oni jsou mladší a energičtější, zatímco Zeman už je unavený.

„Nemám k tomu žádná data, ale intuitivně bych hrál na to, že ho dokážu zastoupit v roli prezidenta a že jsem méně unavený. I když u voličů pana Zemana to bude extrémně náročné, protože mu mnoho lidí věří a baví je,“ pokračuje Znášik.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman se naproti tomu bude snažit ukázat, že zvládá i velmi náročný program. Jeho protikandidáti se budou muset postarat o to, aby se dostali do povědomí veřejnosti. Občané o nich musejí vědět, jinak je nebudou volit. Pánové Horáček a Drahoš by to ale neměli přehánět s útoky na Miloše Zemana. Proč? Protože tím semknou Zemanovy voliče, ačkoliv jich část potřebují získat na svou stranu.

Podle Znášika Zemanovi pomůže i to, že se nehodlá zúčastňovat televizních debat. „On by byl v debatách pravděpodobně velmi silný, ale momentálně to nepotřebuje. Když v těch debatách nebude, ostatní kandidáti budou buď pálit sami po sobě, nebo všichni po Zemanovi. A když tam nebude fyzicky přítomen, bude velmi těžké hrát kritiku tak, aby to nepůsobilo divně a zbaběle,“ podotkl muž, jenž o kampaních ví své.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…