„Proti panu Zemanovi to bude mít těžké každý, protože ačkoli je velmi polarizující, stále je důvěryhodný u nadpoloviční většiny lidí. Nejdůležitější bude schopnost mobilizace ve druhém kole, ať už tam bude kdokoliv. A tam bude velmi důležité, jak velké a pevné budou vlastní voličské báze kandidátů, a zároveň jejich přijatelnost pro voliče jiných kandidátů z prvního kola. Toto je velmi komplikované poskládat a na úspěch bude potřebný i velký kus štěstí,“ podotýká v rozhovoru pro server Aktuálně.cz Adam Znášik, který se podílel na vítězné prezidentské kampani Andreje Kisky.
Nemá prý nějaký univerzálně platný recept, jak uspět v prezidentské kampani. Zeman musí vystupovat jinak než Michal Horáček, ten musí vystupovat jinak než Jiří Drahoš a Zeman a totéž nakonec platí i o Drahošovi. Zemanovi protikandidáti by prý mohli v obecné rovině sázet na to, že oni jsou mladší a energičtější, zatímco Zeman už je unavený.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp