Maršál koronaviru, blábolící psychopat, dělá si diskotéku, pustil se do premiéra starosta Novotný. To by nešlo ani v Albánii v roce 1950

22.03.2020 8:33

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se prostřednictvím rozhovoru pro server Forum24.cz ostře ohradil vůči premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ministerského předsedu označil za „blekotajícího psychopata“. Bojí se prý, že přijde další krize v době, kdy bude naši zemi nadále řídit „senilní vrchní velitel ozbrojených sil,“ jak nazval prezidenta Miloše Zemana. Zkritizoval i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za nedostatek zdravotnického materiálu. A předpovídá, jak to s Andrejem Babišem dopadne při dalších volbách.

Maršál koronaviru, blábolící psychopat, dělá si diskotéku, pustil se do premiéra starosta Novotný. To by nešlo ani v Albánii v roce 1950
Foto: Repro Twitter
Popisek: Pavel Novotný stříhá roušky
reklama

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33443 lidí
Novotný sebe v rozhovoru označil za „velkoorganizátora manufaktur na roušky“. A s poukazem na dřívější Babišova slova o osobním doručení ochranných zdravotnických pomůcek reagoval: „Respirátory pro náš domov důchodců přiveze pan premiér jumbo jety určitě už pozítří.“

Premiéra Andreje Babiše označil za „blekotajícího psychopata“. V Řeporyjích ho dle něj přestali poslouchat a na tiskové konference se dívá jen tehdy, je-li na nich přítomen ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) či předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula.

„Páteční videokonferenci na magistrátu bych chtěl vidět organizovat Andreje Babiše. Mám tu dezorientované důchodce, jezdím za nimi s multikárou, a paní je přesvědčená, že mezi 10. a 12. hodinou nesmí do obchodů. Potíž je v tom, že ne každý důchodce má celý den puštěnou ČT24, a kromě toho záleží i na tom, jak těm lidem nějakou informaci podáte,“ kritizoval šéfa vlády.

Na ministrovi vnitra naopak ocenil, že „mluví česky, dá dohromady holou větu a dokonce pospojuje několik vět do souvislého sdělení“. „Když mluví pan Hamáček k 80leté stařence, tak ta potom má jasno – dostává jasné sdělení, kterému rozumí a pochopí je. Dokonce má pocit, že s ní ten člověk soucítí, že mluví k ní. Naproti tomu krizovou komunikaci Úřadu vlády z posledního týdne já nebudu vůbec komentovat,“ připojil. Ministerský předseda prý dává protichůdné informace.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Andrej Babiš nejspíš vůbec neví, že si všichni okolo něj, včetně jeho ministrů, organizují za jeho zády vlastní krizové štáby a nechají ho dělat tu jeho ‚diskotéku‘. Pokud nedej bože nastane jiná hrozba, která se nebude odvíjet v týdnech, ale v hodinách, až budeme čelit meteoritu nebo blackoutu, a tuto zemi budou nadále řídit senilní vrchní velitel ozbrojených sil a blábolící psychopat, nechci domýšlet, co s námi bude,“ pokračoval.

Vláda podle řeporyjského starosty pochybila zejména v zajištění zdravotnických potřeb a ve lhaní o jejich dostatku. „Není možné, abychom žili v zemi, kde v lednu ministr zdravotnictví prohlásí, že je všechno zajištěné, aby za sedm týdnů vyšlo najevo, že nemá vůbec nic,“ shrnul. Označuje to za naprosté selhání.  

Stejně tak podle Novotného „není možné, aby premiér v debatě komerční televize v poledne řekl, že téhož dne asi vyhlásí karanténu, čímž vyvolá pořádný rozruch, a na následném jednání oznámí, že od půlnoci zavírá zemi, přičemž to jednání končí osm minut po půlnoci“. „Něco takového by bylo nemyslitelné snad i v Albánii v roce 1950,“ přisadil. Vyčítá též, že Babiš nesvolal Ústřední krizový štáb. „To není na odstoupení, to je na hodně přísný trest k tomu,“ poznamenal.

Andrej Babiš nyní dle extravagantního starosty „hodně ztratí“. Zejména pak od zdravotníků, policistů či pečovatelů. „Vždyť je nechal úplně ve štychu!“ zmínil.

Vše by však podle komunálního politika nyní měl zachránit Babišův marketingový odborník Marek Prchal. „Na druhou stranu bych řekl, že i tohle Marek Prchal ještě zvládne a do měsíce z Andreje udělá zachránce České republiky, takže Andrej – maršál koronaviru – vyhraje i ty další volby,“ myslí si Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria

11:41 Etzler rozpálen do běla Ševčíkem. Došlo na krematoria

Novinář Tomáš Etzler na svém twitteru upozornil na online přednášku vysokoškolského pedagoga a ekono…