Marta Semelová odsoudila hamburgery, Coca-Colu, hranolky a marihuanu

07.04.2014 8:34

Proti umísťování automatů na kolové nápoje a další nezdravé potraviny ve školních budovách se vyslovila poslankyně KSČM Marta Semelová. Kritizovala také vysoké poplatky, které musejí rodiče platit za účast dětí ve sportovních oddílech. To vše totiž přispívá k tomu, že české děti tloustnou a jejich fyzická zdatnost se zhoršuje. Semelová se na toto téma rozepsala na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz, když odpověděla na dotaz jednoho ze čtenářů.

Marta Semelová odsoudila hamburgery, Coca-Colu, hranolky a marihuanu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová

Anketa

Co soudíte o skandálu kolem privatizace OKD ve vztahu k premiéru Sobotkovi?

hlasovalo: 8046 lidí

Toho zajímal názor Semelové na to, že české děti stále více tloustnou a že ve velké míře konzumují alkohol a též kouří. Podle poslankyně průzkumy potvrzují skutečnost, že české děti přibírají na váze více, než je zdrávo, a také fakt, že stále víc dětí a mládeže podléhá různým závislostem. Nejen kouření a konzumaci alkoholu, ale i hrám na počítači, sledování televize, gamblerství, závislosti na mobilu apod.

Podle Semelové většina příčin má svůj počátek v rodině. „Pokud jde o obezitu, přejímají děti stravovací zvyky svých rodičů (sami je k tomu často vedou). Nahrazují teplou stravu všemožnými hamburgery, párky v rohlíku či hranolky, snídaně vynechávají, z jídelníčků mizí ovoce a zelenina. Místo toho, aby maminka připravila dětem zdravou svačinu, dá jim peníze na školní automat či bufet, kde se jejich potomek zasytí slanými brambůrky či sladkostmi a zapije to Coca-Colou,“ kritizovala poslankyně výchovu řady rodičů.

Automaty na nezdravé jídlo nemají ve školách co dělat

Proto se vyslovila proti tomu, aby ve školách byly umísťovány automaty nabízející zmíněné nezdravé potraviny. Naopak považuje za důležité přitáhnout děti ke sportování, a to nejen ve škole. Přiznává, že to ale není jednoduché. „Pokud však budou sportovní oddíly stát tolik, co dnes, nemůžeme se divit, že řada rodin si je nemůže dovolit.“

Celé odpovědi + možnost položit další dotaz:

Za varující považuje údaje, které svědčí o zvyšujícím se počtu mladistvých a snižujícím se věku těch, kteří alkohol konzumují, kteří kouří cigarety, příp. marihuanu. „Tato čísla svědčí o tom, že tento stav nelze podceňovat, že je nutné zaměřit se na prevenci, ale i na tvrdý postih těch, kdo alkohol, cigarety, ale i drogy dětem a mládeži nabízejí,“ dodala Semelová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

4:34 Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka

„Vzniká vláda, která když se dožije dvou let, bude ráda. Proč? Jdou do vlády v nejhorší situaci od r…