Mateřská je plošná dávka, proto ji pobírám, hájí se Talmanová

7.9.2010 11:03 dop.

AKTUALIZOVÁNO Čtyři roky v Poslanecké sněmovně zajistily manželce expremiéra Mirka Topolánka Lucii Talmanové na účtu devět milionů. Přesto si zažádala o rodičovský příspěvek ve výši 3 a půl tisíce korun. "Je to plošná dávka," reagovala na článek Blesku.

Mateřská je plošná dávka, proto ji pobírám, hájí se Talmanová

Manželka expremiéra Mirka Topolánka Lucie Talmanová má ráda luxusní věci. V politice si za čtyři roky stihla vydělat devět milionů korun. Nyní je se synem Nicolasem na mateřské dovolené. Stát podle Blesku požádala o měsíční příspěvek 3 500 korun.

Talmanová Blesku přiznala, že měsíční příspěvek pobírá, jinak žije z úspor. Pokud však spočítáte její výdělky za čtyři roky - poslanecký plat, poslanecké náhrady, peníze za členství v dozorčí radě VZP plus odstupné po odchodu ze sněmovny, dostanete se podle výpočtů Blesku na částku přes devět milionů korun.

Pro ParlamentníListy.cz Talmanová uvedla, že jde o plošnou socální dávku, kterou dostává jako všechny ostatní matky. "Nechci se bránit, ale až se budou zkoumat majetkové poměry rodiny, tak by to bylo jiné. V tomto případě se ale nezkoumají. Jde o plošnou sociální dávku," zmínila s důrazem na to, že nyní není politička a tak průzkum jejích majetkových poměrů od bulváru není fér.

Nicolas maminku neuvidí, stěžuje si Topolánek

Lucie Talmanová nyní kandiduje do Senátu na Kutnohorsku. Na svých webových stránkách píše, že je stále zaměstnankyní společnosti Aquatest. Firma jí podle zákona musí držet místo už od roku 1994, kdy vstoupila do politiky.

Její rodina ale nestrádá. Manžel Mirek Topolánek si pochvaluje, že má vyšší plat než jako premiér. Nicolas do školky nechodí. Ve vrcholící senátní kampani ho hlídá tatínek nebo babička. „Nicolas bude v ostré kampani šest týdnů bez maminky," uvedl Topolánek.

Více:

Talmanová v hledáčku Blesku. Trik za 600 tisíc

Nejsem politická panna, tvrdí Talmanová ke své kandidatuře

Talmanová: Všichni lídři, kromě Svobody, mají za sebou rozvod

Topolánek kope za záhrobí. Ach ta sebereflexe, reaguje ODS

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…