Matovič: Jsem hetero a nebudu se za to omlouvat

17.10.2022 11:41 | Ze sítí

Slovenský expremiér Igor Matovič napsal pár slov k útoku z minulého týdne, kdy devatenáctiletý mladík zastřelil jiné dva mladé muže s odlišnou sexuální orientací. Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o zločin z nenávisti. Matovič prohlásil, že se cítí být heterosexuálním mužem a odmítá se za to omlouvat.

Matovič: Jsem hetero a nebudu se za to omlouvat
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Igor Matovič

Na Slovensku došlo minulý týden k vraždě dvou mladých mužů, homosexuálů. Zastřelil je mladý student, který později sám spáchal sebevraždu. Podle slovenské policie mladík spáchal zločin z nenávisti k sexuálním menšinám.

Slovenská prezident Zuzana Čaputová vystoupila a LGBT komunitu podpořila slovy, že oni nejsou ti, kdo se má na Slovensku bát chodit po ulicích. Na pozoru by se podle prezidentky Zuzany Čaputové měli mít především lidé, kteří šíří nenávist.

„Musím začít tím, že chci vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým obětí. Zároveň samozřejmě myslím na jednu zraněnou osobu, která je v nemocnici,“ začala Čaputová.

„Chci říct, že trestné činy z nenávisti nejsou útokem jen na nějakou komunitu nebo menšinu. To není žádné ‚my a oni‘. Trestné činy z nenávisti jsou namířeny proti celé společnosti. Proti nám všem. Zároveň chci vzkázat LGBT komunitě, že vy se nemusíte bát chodit večer pop ulici. Vy se nemusíte bát. To, co na Slovensko nepatří, je nenávist,“ prohlásila Čaputová.

Matovič na sociální síti oznámil, že se cítí být heterosexuálním mužem a nemíní se za to omlouvat.

„Jsem muž a cítím se jako muž. Před 23 lety jsem u oltáře slíbil věrnost Pavlínce a zatím svůj slib plním a nehodlám s tím přestat, dokud nezemřu. Také věřím, že dětem by se měl v rodině a ve škole odmalička vštěpovat respekt k ideálům, aby měly v životě pevný kompas. Promiňte,“ konstatoval Matovič na Facebooku.

 

Igor Matovič promlouvá

 

Průzkumy popularity slovenských politiků ukazují, že Igoru Matovičovi coby předsedovi nejsilnější vládní strany OLaNO důvěřuje jen 10 procent dotázaných. Ukázal to průzkum agentury Focus pro pořad Na tělo. Zprávu převzal např. server Aktuality.sk.

Největší důvěře se těší slovenský expremiér Peter Pellegrini a těsně za ním se drží slovenská prezidentka Čaputová.

 

Slováci promlouvají

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondrův „holandský chvat“: Podpořil správné otvírání dveří. „Neměl jsem informace.“

4:40 Vondrův „holandský chvat“: Podpořil správné otvírání dveří. „Neměl jsem informace.“

Přes směrnici o řidičských průkazech chce Evropská unie dosáhnout mnohem přísnějších podmínek pro ři…