Matovič: Jsem hetero a nebudu se za to omlouvat

17.10.2022 11:41 | Ze sítí

Slovenský expremiér Igor Matovič napsal pár slov k útoku z minulého týdne, kdy devatenáctiletý mladík zastřelil jiné dva mladé muže s odlišnou sexuální orientací. Podle policie se s největší pravděpodobností jednalo o zločin z nenávisti. Matovič prohlásil, že se cítí být heterosexuálním mužem a odmítá se za to omlouvat.

Matovič: Jsem hetero a nebudu se za to omlouvat
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Igor Matovič

Na Slovensku došlo minulý týden k vraždě dvou mladých mužů, homosexuálů. Zastřelil je mladý student, který později sám spáchal sebevraždu. Podle slovenské policie mladík spáchal zločin z nenávisti k sexuálním menšinám.

Slovenská prezident Zuzana Čaputová vystoupila a LGBT komunitu podpořila slovy, že oni nejsou ti, kdo se má na Slovensku bát chodit po ulicích. Na pozoru by se podle prezidentky Zuzany Čaputové měli mít především lidé, kteří šíří nenávist.

„Musím začít tím, že chci vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým obětí. Zároveň samozřejmě myslím na jednu zraněnou osobu, která je v nemocnici,“ začala Čaputová.

„Chci říct, že trestné činy z nenávisti nejsou útokem jen na nějakou komunitu nebo menšinu. To není žádné ‚my a oni‘. Trestné činy z nenávisti jsou namířeny proti celé společnosti. Proti nám všem. Zároveň chci vzkázat LGBT komunitě, že vy se nemusíte bát chodit večer pop ulici. Vy se nemusíte bát. To, co na Slovensko nepatří, je nenávist,“ prohlásila Čaputová.

Matovič na sociální síti oznámil, že se cítí být heterosexuálním mužem a nemíní se za to omlouvat.

„Jsem muž a cítím se jako muž. Před 23 lety jsem u oltáře slíbil věrnost Pavlínce a zatím svůj slib plním a nehodlám s tím přestat, dokud nezemřu. Také věřím, že dětem by se měl v rodině a ve škole odmalička vštěpovat respekt k ideálům, aby měly v životě pevný kompas. Promiňte,“ konstatoval Matovič na Facebooku.

 

Igor Matovič promlouvá

 

Průzkumy popularity slovenských politiků ukazují, že Igoru Matovičovi coby předsedovi nejsilnější vládní strany OLaNO důvěřuje jen 10 procent dotázaných. Ukázal to průzkum agentury Focus pro pořad Na tělo. Zprávu převzal např. server Aktuality.sk.

Největší důvěře se těší slovenský expremiér Peter Pellegrini a těsně za ním se drží slovenská prezidentka Čaputová.

 

Slováci promlouvají

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

7:25 Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů…