Měli bychom si zvykat na to, že Ukrajina o Krym přijde, prohlásil Šedivý

01.03.2014 21:40 | Zprávy

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se domnívá, že Rusko je v tuto chvíli v zásadě „na koni“. Proč? Na Krymu se totiž ruští vojáci setkávají s obyvateli, kteří jim jsou většinou nakloněni, navíc platí, že se Ukrajina ruským silám nemůže v souhrnu rovnat. Ani ekonomické sankce ze strany EU za počínání na Ukrajině prý nemusí ruského prezidenta Vladimira Putina příliš bolet.

Měli bychom si zvykat na to, že Ukrajina o Krym přijde, prohlásil Šedivý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý

V rozhovoru pro server iDnes.cz Šedivý poznamenává, že volání po mobilizaci na Ukrajině je toliko politickým gestem. Reálné vojenské měření sil by ale pro Ukrajinu znamenalo v podstatě katastrofu. Západ nemá příliš mnoho nástrojů, kterými by mohl ruským akcím čelit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…