Merkelová: V řeckém parlamentu najdeme široký konsenzus, který dříve neexistoval

13.07.2015 9:55

Podle kancléřky Angely Merkelové má Řecko šanci dostat se z krize. Jednání summitu zemí eurozóny bylo podle ní velice konstruktivní. 50 miliard eur nyní poputuje do fondu ESM, polovina z toho by mohla jít na řecké investice.

Merkelová: V řeckém parlamentu najdeme široký konsenzus, který dříve neexistoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

„Je nám jasné, že se musejí také někde najít peníze, které Řecko dluží Evropské centrální bance. Ale o tom vám dnes nic neřeknu, to až po jednání celé euroskupiny. Je však na dobré cestě to, že ten fond, který jsme dojednali, se skutečně založí,“ uvedla Merkelová s tím, že detaily ohledně fondu budou zveřejněné až po jejich dojednání.

„Tato dohoda je výsledkem všech procesů, které se odehrávaly v minulých týdnech. Ve skutečnosti si myslím, že řecká populace chce zůstat členem evropské rodiny. Myslím, že všechny procesy vedly k tomu, že tato vůle řeckého lidu je silnější než předtím. V řeckém parlamentu najdeme široký konsenzus, který dříve neexistoval,“ věří německá kancléřka.

„Kromě zmíněného fondu, který bude založen a pomůže v privatizaci řeckých prostředků, je také důležité posílit vládu. Modernizací administrativy v Řecku, modernizací celé struktury státu. Je nutné snažit se celou řeckou administrativu odpolitizovat. 20. července má dojít k diskusím, kde se bude řešit, jak to udělat prakticky,“ uzavřela s tím, že je samozřejmé, že celé dohody se účastnilo i samotné Řecko. V mnoha případech je podle ní navíc zřejmé, že řeckým požadavkům bylo ustoupeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…