Merkelová počítá s půl milionem uprchlíků ročně. Voliči si o tom myslí následující

26.02.2016 6:16 | Zprávy

Německý deník deník Süddeutsche Zeitung zveřejnil interní dokumenty německé vlády, podle kterých kabinet kancléřky Angely Merkelové počítá s tím, že do země dorazí na půl milionu běženců ročně. Do roku 2020 to bude celkem 3,6 milionu uprchlíků. Voliči dávají jasně najevo, co si o tom myslí.

Merkelová počítá s půl milionem uprchlíků ročně. Voliči si o tom myslí následující
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Vláda sídlící v Berlíně počítá s tím, že se postará až o 3,6 milionu běženců, počítaje v to i 1,1 milionu lidí, kteří přišli do země v roce 2015. V tomto duchu se vyjadřuje interní vládní dokument, který získal německý deník.

Ne každý německý politik to ale vidí stejně. politici CDU v jednotlivých spolkových zemích vyjadřují obavy, zda jim to v lokálních volbách „nespočítají" voliči a nepošlou je do opozice. Či je v ní neudrží. Občané totiž podle všeho nesdílejí pohled berlínské vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Město Nohavici, ne Fialy. Ostrava řeší problémy z Bruselu

20:00 Město Nohavici, ne Fialy. Ostrava řeší problémy z Bruselu

Ostravo, hořké moje štěstí, zpívá Jaromír Nohavica. Já ji navštívil zrovna v den, kdy se mě z Prahy …