Merkelová se Sobotkou utíkali před pískotem. Pak odpůrci narušili vysílání ČT

25.08.2016 16:30

Návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v Praze pokračuje odpoledním programem. Po tiskové konferenci s premiérem Sobotkou, kde oba mezi úsměvy přiznali, že v otázce migrantů se nijak nepřiblížili, se odebrali do prostor pražského ČVUT, kde budou řešit méně ožehavé téma spolupráce při výzkumu.

Merkelová se Sobotkou utíkali před pískotem. Pak odpůrci narušili vysílání ČT
Foto: archiv
Popisek: Angela Merkelová a Bohuslav Sobotka
reklama

Před šestnáctou hodinou Angela Merkelová s premiérem dorazili na pražské ČVUT, kde na institutu informatiky, kybernetiky a robotiky měli položit základy hlubší spolupráce českých a německých vědců.

Jejich návštěvu právě institutu robotiky již ráno ironicky komentoval web Reflex.cz: „S ohledem na roboticky chladné vystupování obou předsedů vlád a strojově uplatňované algoritmy politik EU se jedná o volbu příznačnou. Bohužel.“

Cestou před ČVUT ji „zdravila“ například strana Svobodných. Na jejím pojízdném billboardu byl jasný vzkaz: „Frau Merkel, kein Diktat, sonst czexit“ (Paní Merkelová, žádný diktát, jinak bude czexit). Předseda strany Petr Mach posléze přes svůj Facebook uvedl: „Vzkaz je jasný. Když bude Brusel dál diktovat České republice svoji politiku proti vůli většiny českých občanů, bude nakonec většina české veřejnosti pro samostatnost, stejně jako v Británii.“

Před samotným areálem na Merkelovou čekala skupina odpůrců. Podle odhadů novinářů zhruba pět desítek odpůrců bylo sledováno policejními těžkooděnci a kynology se psy. Nad areálem kroužil policejní vrtulník.

Po šestnácté hodině pak demonstranti pískáním narušili přímý vstup České televize. Merkelová se mezitím odebrala do útrob univerzitního areálu, kde se setkala s rektorem Petrem Konvalinkou, vicepremiérem pro vědu a výzkum Pavlem Bělobrádkem a dalšími.

Fotogalerie: - Dusná návštěva Merkelové

Demonstrant proti Merkelové
Plakát proti Merkelové
Protesty při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v...
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze
Při návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…