Merkelová se chová jako blboun nejapný. To napsal David Rath

29. 8. 2015 11:10

Uprchlickou politiku německé kancléřky Angely Merkelové ostře kritizoval na svém blogu bývalý středočeský hejtman David Rath. Merkelová mu svým chováním připomíná vyhynulého ptáka dodo, jehož český název je blboun nejapný.

Merkelová se chová jako blboun nejapný. To napsal David Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Toto mírné zvíře zmizelo ze svého domova, Mauriciu, díky tomu, že nemělo strach z predátorů a přátelsky každého nového tvora vítalo. To až do doby, kdy se setkalo se tvory zcela nepřátelskými a blboun nejapný již není mezi žijícími druhy,“ vysvětlil Rath podivuhodné přirovnání.

Poukázal na to, že Merkelová podle jejích slov tlumočených médii přijme každého uprchlíka. „A proti jsou jen zlí burani,“ podotkl Rath ironicky.

  • Celý text je ZDE

Rath se domnívá, že německá politická reprezentace ztratila soudnost a je nebezpečná sobě i svému okolí. „Na anonymní masu statisíců uprchlíků z rozmanitých koutů světa nelze hledět jako na homogenní skupinu chudáků, které vyhnala válka a oni vděčně hledají pomoc v Evropě,“ upozorňuje.

Mezi uprchlíky mohou být i bojovníci chtějící se ukrýt před odplatou

Podle něj se mezi uprchlíky mohou skrývat lidé, kteří byli aktivně zapojeni do bojových operací. „Co když ten, který ještě před několika týdny vyvražďoval a mučil spoluobčany ve jménu toho či onoho hnutí, skupiny..., zahodil doklady a dnes se zkroušeně tváří, že prchá před válkou,“ píše Rath s tím, že takový člověk může ve skutečnosti prchat před odplatou příbuzných lidí, které mučil a zavraždil.

Podle Ratha existuje i možnost, že islamisté si budou v Evropě budovat úkryty pro případ, že to s nimi v poušti špatně dopadne. Mezi uprchlíky ale mohou být i náboženští fanatici, kteří chtějí vést svatou válku i na půdě Evropy. „Ty všechny vítá německá kancléřka s otevřenou náručí, neboť není v našich silách přesně zjistit, kdo je kdo. Jako ten nebohý dodo. Bůh s námi,“ uzavírá David Rath své zamyšlení.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…