Ze nejzásadnější věc považuje současný poradce ukrajinského prezidenta Saakašvili, aby byla na Ukrajině provedena deregulace a v rámci tohoto procesu byla odstraněna přebujelá byrokracie a všudypřítomná korupce. „Pokud se tento zásadní krok nepodaří zrealizovat, zahraniční investoři se na Ukrajinu nevrátí,“ je přesvědčen bývalý gruzínský prezident, který rovněž odmítl vlastní obvinění z korupce. „Současná gruzínská vláda se mě tímto způsobem snaží pouze zdiskreditovat. Když jsem byl prezidentem země, tak byla Gruzie považována z mezinárodního pohledu za transparentní zemi, kde byla míra korupce velmi nízká,“ prohlásil Saakašvili na adresu současné gruzínské vládní garnitury.
rozhovor se Saakašvilim v angličtině máte k dispozici ZDE
S jeho jmenováním poradce nesouhlasí nejenom gruzínská vláda, ale o správnosti tohoto kroku pochybují i mnozí jiní. Tyto hlasy upozorňují, že to může vnímat ruský prezident Vladimir Putin vzhledem ke vzájemným napjatým vztahům z minulosti jako provokaci. „Myslím, že to o tady vůbec nejde. Osobně si ani nejsem vědom, že bych se tehdy vůči Rusku zachoval nějak špatně. Jednal jsem tak, jak jsem vzhledem k zájmům své země a jeho obyvatel měl jednat. Západ sice tehdy na Rusko neuvalil žádné sankce, ale díky podpoře Spojených států byla odvrácena totální válka,“ vzpomíná Saakašvili na rusko-gruzínský konflikt v roce 2008.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro