Michail Saakašvili a John McCain se opět drsně vyjádřili k otázce Ukrajiny

23.02.2015 10:35 | Zprávy

Bývalý prezident Gruzie Saakašvili a republikánský senátor John McCain se v médiích nezávisle na sobě vyjádřili pro poskytnutí zbraní Ukrajině. McCain dokonce prohlásil, že se stydí za amerického prezidenta, protože s takovým krokem váhá.

Michail Saakašvili a John McCain se opět drsně vyjádřili k otázce Ukrajiny
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Ze nejzásadnější věc považuje současný poradce ukrajinského prezidenta Saakašvili, aby byla na Ukrajině provedena deregulace a v rámci tohoto procesu byla odstraněna přebujelá byrokracie a všudypřítomná korupce. „Pokud se tento zásadní krok nepodaří zrealizovat, zahraniční investoři se na Ukrajinu nevrátí,“ je přesvědčen bývalý gruzínský prezident, který rovněž odmítl vlastní obvinění z korupce. „Současná gruzínská vláda se mě tímto způsobem snaží pouze zdiskreditovat. Když jsem byl prezidentem země, tak byla Gruzie považována z mezinárodního pohledu za transparentní zemi, kde byla míra korupce velmi nízká,“ prohlásil Saakašvili na adresu současné gruzínské vládní garnitury.

rozhovor se Saakašvilim v angličtině máte k dispozici ZDE

S jeho jmenováním poradce nesouhlasí nejenom gruzínská vláda, ale o správnosti tohoto kroku pochybují i mnozí jiní. Tyto hlasy upozorňují, že to může vnímat ruský prezident Vladimir Putin vzhledem ke vzájemným napjatým vztahům z minulosti jako provokaci. „Myslím, že to o tady vůbec nejde. Osobně si ani nejsem vědom, že bych se tehdy vůči Rusku zachoval nějak špatně. Jednal jsem tak, jak jsem vzhledem k zájmům své země a jeho obyvatel měl jednat. Západ sice tehdy na Rusko neuvalil žádné sankce, ale díky podpoře Spojených států byla odvrácena totální válka,“ vzpomíná Saakašvili na rusko-gruzínský konflikt v roce 2008.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pro

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trest smrti. Odměna přes 2 miliony korun. Vyšetřování Kirkovy vraždy se rozjelo

7:50 Trest smrti. Odměna přes 2 miliony korun. Vyšetřování Kirkovy vraždy se rozjelo

FBI nabídla odměnu 100 000 dolarů za informace vedoucí k zatčení vraha pravicového aktivisty Charlie…