Michal Horáček podpoří ve volbách deset kandidátů. Sestavil si seznam

23.09.2016 10:46

Michal Horáček dal nedávno najevo, že nechce mít nic společného s tzv. Kroměřížskou výzvou, která si klade za cíl najít příštího prezidenta, který by nahradil Miloše Zemana. Zřejmě bude postupovat jinou cestou. Páteční Hospodářské noviny si všímají desítky krajských a senátních kandidátů. Najdeme mezi nimi politiky ČSSD, lidovců, zelených, či TOP 09. Jen žádný člen ODS a žádný komunista.

Michal Horáček podpoří ve volbách deset kandidátů. Sestavil si seznam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Textař Michal Horáček

Antropolog, skladatel a textař Michal Horáček se rozhodl před nadcházejícími krajskými a senátními volbami podpořit desítku kandidátů z různých politických stran. Na prvních místech najdeme kandidáty na krajské hejtmany – Leoše Hegera z TOP 09 v Královéhradeckém kraji a Josefa Bernarda (ČSSD) v Plzeňském kraji. Vedle toho se Horáček rozhodl podpořit Milana Brázdila z hnutí ANO, poslance a záchranáře. Čtvrtý v pořadí je starosta tábora Jiří Fišer (Tabor 2020 a STAN). První pětku uzavírá ředitel gymnázia Jiří Růžička kandidující za TOP 09 a Starosty.

Nehledejte za tím politický kalkul

Vedle nich Horáček hodlá podpořit i historika a pedagoga Michala Stehlíka kandidujícího za lidovce. Spolu s ním podporuje i pedagoga Pavla Himla (SZ). Následují lékař Jiří Biolek (STAN), Barbora Antonová a Michael Canov.

„Životy těchto kandidátů mě zaujaly, nic jiného za tím nehledejte,“ vysvětluje Horáček své pohnutky. „Opravdu za tím není žádný politický kalkul. Nerozhodoval jsem se podle politické příslušnosti,“ doplňuje. Prý měl vybraného i jednoho kandidáta ODS, ale už nechtěl seznam rozšiřovat. Pány a dámy spojuje fakt, že se ve své práci osvědčili a jejich práce je blahodárná.

Vybrané politiky prý Horáčkův výběr potěšil. Textař pro všechny natočil krátké video a nabídl se, že pomůže i jinak, pokud budou mít zájem, např. koncertem. Sám zatím nechce definitivně říci, zda bude kandidovat. Teď se prý seznamuje s názory lidí a nechává si otevřený prostor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …