Migranti plují do Anglie. Farage: Dělejte něco! Kašlete na OSN

11.08.2020 12:55 | Zprávy

Britský brexitář Nigel Farage se vrhl na téma migrace. Země pod vládou Alžběty II. totiž prý čelí „letní invazi“, protože se do ní plaví migranti z Francie na člunech. A chce, aby s tím premiér Boris Johnson něco udělal. Ne aby poslal lodě do kanálu La Manche, ale aby k problému přistoupil po australsku.

Migranti plují do Anglie. Farage: Dělejte něco! Kašlete na OSN
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý britský europoslanec Nigel Farage

Britský politik Nigel Farage již není europoslancem, tomuto společenství již spolu se svými kolegy zamával britskými vlajkami, k nespokojenosti předsedající europoslankyně, a pak se rozloučil.

Starost o osud Velké Británie mu však zůstala. A nyní se zaměřil na téma migrace. O migrantech, kteří přistáli na pobřeží, se většinou mluví v souvislosti s Řeckem, nicméně i Británie, dle Farage, řeší tento problém, protože na ostrovy se migranti dostávají v gumových člunech plavbou přes kanál La Manche. Své námitky a výzvu k akci Nigel Farage sepsal pro deník The Telegraph.

Brexitový politik předně upozornil, že ministr Philp slíbil, že migranti „budou čelit následkům“, ale podobná slova už zazněla od Borise Johnsona před rokem, kdy tvrdil, že migranti budou vráceni do Francie. „Ale podívejte se na poslední statistiky, ve čtvrtek připlulo 235 migrantů, v pátek 146 a v sobotu 150,“ upozorňuje Farage s tím, že prohlášení jsou bez vyvinuté činnosti prázdná.

„Letní invazi“ prý předpověděl a vzhledem k tomu, že dohromady se zatím připlavilo údajně až 4000 migrantů, tak nikdo nemůže říci, že se mýlil. Připojil i video z pláže v Kentu, na které se zřejmě vylodila rodina i s dětmi.

Farage uvedl, že pro Británii se jedná o ponížení, zvláště když téma ochrany vlastních hranic bylo jedním z klíčových argumentů pro brexit. A dodal, že očekává, že se média chytnou další části příběhu migrace, totiž toho jak nově přišetší migranti bydlí v čtyřhvězdičkových hotelech, jež daňové poplatníky stojí dohromady 4 miliardy liber (116,37 miliardy korun).

Britská vláda říká, že pokud jde o omezení migrace, jsou zde právní i praktické překážky, nicméně dle Nigela Farage se nejedná o nepřekonatelné překážky. Tvrdí, že pašeráci v Calais stále fungují ze dvou důvodů. Jednak proto, protože jen malá část z těch, kdo se do Británie dostanou, jsou pak vyhoštěni, tudíž i ostatní vidí, že se cesta vyplatí. A dále, konečná podoba dohody o brexitu tomu může učinit přítrž, protože než bude dojednána, tak platí dublinský systém. Pravidlo o tom, že migrant má požádat o azyl v první bezpečné zemi, je ovšem dle Farage dnes postavené na hlavu a migranti si vybírají, kde budou žádat o azyl jako v obchodě. A do Velké Británie se derou, protože nabízí štědrou podporu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Je podle vás správné, že třetí nejsilnější frakce nemá žádné zastoupení ve vedení EP?

Vždyť ti politici zastupují spoustu občanů, kteří jim asi z nějakého důvodu dali svůj hlas. A i když jde zjevně o kritiky toho, jak EU funguje, upřímně, není ta kritika na místě a obecně není kritika potřeba? Nemyslíte, že je třeba, aby se fungování EU změnilo? Na mě to teď působí tak, že tam rozhod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…