Mikuláši Mináři, je to zlé. Tohle si o jeho akci s Křečkem myslí Jindřich Šídlo. A valí se to dál

19.02.2020 16:58

Šéfkomentátor serveru Seznam Zprávy má za to, že členové spolku Milion chvilek pro demokracii udělali první chybu. S akcí Křeček. Tato chyba ale dala do ruky zbraň těm, kteří drží v rukou skutečnou moc a mohou teď Milion chvilek tlouct klackem. Před zlehčováním prospěšných akcí Milionu chvilek pro demokracii varoval komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych. Petr Honzejk v textu pro Hospodářské noviny upozornil, že ani Babiš, kterému nejsou akce Milionu chvilek po chuti, si nemůže dovolit všechno.

Mikuláši Mináři, je to zlé. Tohle si o jeho akci s Křečkem myslí Jindřich Šídlo. A valí se to dál
Foto: Repro Facebook
Popisek: Foto ze setkání Mikuláše Mináře a Andreje Babiše
reklama

Anketa

Komentátor Mitrofanov tvrdí, že Česko NENÍ chytrá země, když se největší podpoře těší Babiš. Má Mitrofanov pravdu?

6%
94%
hlasovalo: 15186 lidí
Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Sídlo je přesvědčen, že spolek Milion chvilek pro demokracii udělal první velkou chybu. Jde o zvolení Stanislav Křečka ombudsmanem. Dopředu hrozit protesty, když bude demokraticky zvolenými poslanci vybrán ten či onen kandidát byla chyba. Chyba o to větší, že kritici spolku dostali k dispozici munici proti Mikuláši Minářovi a jeho kolegům.

Vyhrožovat demokraticky zvolené Sněmovně protestní demonstrací ještě předtím, než se poslanci vydají v tajné, demokratické volbě volit ombudsmana, je tak zásadní taktický kiks, že si člověk musí klást otázku, jak na tenhle nápad Mikuláš Minář a jeho okolí vlastně přišli. Je to důsledek jisté politické nevyzrálosti? Nebo projev zbytnělého sebevědomí, které po úspěšných loňských demonstracích trochu rozostřilo smysl pro realitu?“ zeptal se Šídlo.

Faktem přitom je, že volbu ombudsmana měli v rukou jen a pouze poslanci a nikdo jiný, takže právě poslanci nesou odpovědnost za to, koho zvolili za ombudsmana. Stejně jako nesou plnou odpovědnost za to, že si za místopředsedu Sněmovny zvolili Tomia Okamuru.

„Pardon, ale ne. Tahle Sněmovna, respektive její většina ANO-KSČM-SPD-ČSSD zvolila už svým místopředsedou Tomia Okamuru a přes všechny jeho rasistické kousky ho na jeho postu ponechává. Do mediálních rad zasedli takoví velikáni jako jednotka celoživotní bezpáteřnosti Petr Žantovský (pochopitelně držitel státního vyznamenání), Tomáš Kňourek, jenž každou literaturu, kterou nechápe, označuje za homosexuální propagandu, či Jan Krůta, spoluautor legendární bolševické prasárny Kauza Magor v Mladém světě v roce 1975,“ pokračoval Šídlo.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

To, že byl zvolen Křeček, Kňourek, Petr Žantovský a jiní ukazuje, že spolek Milion chvilek sice dokáže oslovit statisíce lidí, ale politickou většinu má za sebou tandem prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše s podporou Tomia Okamury (SPD) a komunistů.

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych konstatoval, že Zeman s Babišem se snaží Českou republiku zbavit demokracie, ponechat jen její fasádu a pevně držet v rukou otěže kontroly nad touto zemí.

Zemanovsko-babišovský tandem se pokusil zvolit do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS komunistu Zdeňka Ondráčka, který v roce 1989 neváhal mlátit obuškem lidi toužící po svobodě. Tehdy to nevyšlo. Ale stejný mocenský blok chtěl za ombudsmana zvolit Stanislava Křečka a to už vyšlo. Při této volbě navíc poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna lhal o neziskové organizaci Člověk v tísni, že vyvíjí tlak na politiky.

Foldynova sprostá lež i útok na humanitární organizaci jsou stejně typické jako volba Křečka, tedy český zemanismus a babišismus, nenávist k neziskovkám a občanským aktivitám. Sledujeme útok na Českou televizi. Do užšího výběru na nové radní ČT postoupili lidé, kteří usilují o její ochočení, umlčení nezávislého zpravodajství, odstranění korektnosti (Český rozhlas už byl zčásti ochočen.),“ napsal Fendrych.

Opozice prý není schopna mocenskému bloku ve Sněmovně čelit, a tak se pozornost lidí upíná ke spolku Milion chvilek pro demokracii. Akce tohoto spolku podle Fendrycha mají smysl.

„Ještě něco: Tvrdit, že protesty nemají smysl, je výborná zbraň Babiše a spol. Když tomu lidi uvěří (a je to lež), mají autoritáři pokoj. Nenechme se oblbnout. Milionáři probouzejí k činnosti nelhostejné lidi po celé zemi. Oslovují mladé. Ten proces je pomalý, ale má hluboký smysl. A přinese výsledky, v nejmenším o tom nepochybujme. Ostatně je vidět, jak moc protesty Babišovi i Zemanovi vadí. Oni by chtěli mít společnost poslušnou, ochočenou, baštící všechny ty jejich finty, nesmysly, bláboly. Svobodné občany nechápou, ale uvědomují si, že jsou to dnes jejich jediní silní soupeři,“ zdůraznil Fendrych.  

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk k tomu však dodal, že ani Babiš si nemůže dovolit všechno. Konstatoval to alespoň Ústavní soud ČR, který ponechal beze změny v platnosti zákon o střetu zájmů a smetl ze stolu stížnost prezidenta Zemana, který chtěl části tohoto zákona zrušit.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…