Milan Knížák se zastal Zemana. A varoval před policejním státem

29.06.2013 21:00 | Zprávy
autor: lze

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se zastal prezidenta Miloše Zemana a zkritizoval postup policie během rozsáhlého zatýkání, jemuž se nevyhnul ani Úřad vlády či ministerstvo obrany. Demokracii v naší zemi neohrožuje prezident, ale právě podobné jednání policie. Uvedl to v rozhovoru pro Prvnízpravy.cz.

Milan Knížák se zastal Zemana. A varoval před policejním státem
Foto: Kateřina Bouda Kašparová
Popisek: Milan Knížák

„Demokratický systém v České republice neohrožuje Miloš Zeman tím, že pověřil sestavením vlády Jiřího Rusnoka. Politické strany tuto situaci ustojí. Za velmi vážné ohrožení demokracie v naší zemi však považuji nedávné přepadení sídla Úřadu vlády, zatčení normálních lidí policií a jejich následné odvlečení do vězení,“ prohlásil Knížák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Účtování starého ódéesáka. Fiala, Kupka, Decroix. A jedno jméno, na které si máme dát pozor

12:21 Účtování starého ódéesáka. Fiala, Kupka, Decroix. A jedno jméno, na které si máme dát pozor

Dlouholetý člen ODS Jiří Minčič nabídl ParlamentnímListům.cz svůj komentář k aktuálním posunům ve st…