Milé Rusko, jsi v prdeli. A my se máme dobře, oslavil výročí srpna 68 Martin Jaroš

20.08.2017 20:45 | Zprávy
autor: maz

Marketingový expert pobývající v Kataru Martin Jaroš se na svém facebookovém účtu rozepsal na adresu Ruska a jeho role během okupace Československa v srpnu 1968. Rusko „válku“ s malým Českem podle Jaroše prohrálo. V Česku se totiž podle Jaroše máme ekonomicky lépe a zároveň oproti Rusku můžeme žít svobodně. „A projedeš to zas,“ vzkazuje Jaroš Rusku. „ I s tím rezidentem na hradě a s celou armádou špehounů na ambasádě,“ dodává.

Milé Rusko, jsi v prdeli. A my se máme dobře, oslavil výročí srpna 68 Martin Jaroš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Program v horní části Václavského náměstí poukazoval na určitou paralelu se současným děním na Ukrajině a okupací Československa roku 1968

 „Milé Rusko! Jen jsem ti chtěl říct, že jsme nezapomněli, jak jsi v nás v roce 1968 napadlo, zabilo stovky našich lidí, rozvrátilo život statisícům rodin a uvrhlo nás zase na 20 do hniloby,“ píše Martin Jaroš na Facebooku zřejmě při příležitosti výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Následně vyjmenov soupis okupačních zločinů. „Nezapomněli jsme, že tvoji vojáci zabili například dvouletého slovenského chlapce, že jen v Praze zastřelili 15letého Karla Pariška (střelen do hlavy u Podolské vodárny), stejně starého Karla Němce (střelen do srdce tamtéž) a 16letého Miroslava Beránka (zemřel na následky průstřelu plic a žaludku, které mu v září způsobil opilý sovětský voják v Opletalově ulici),“ píše.

„Tohle všechno jste udělali s naší budoucností, s naším mládím a s našimi životy. A víš co, milé Rusko? Chtěl jsem ti říct, že ti to nevyšlo,“ svěřuje se Jaroš sociální síti. Podle Jaroše se totiž pravda ukázala. „Uplynulo 49 let, my jsme se zvedli a ty jsi pořád v té samé prdeli, ve které jsi vždycky bylo,“ píše. Dále přidává pár informací podle Jaroše „jasně, povrchních, ale o něčem vypovídajících“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…