Miliardy pro církve? Co z toho má Kalousek?! Ať to řekne. Ať řekne Bělobrádek, jak s lidovci vyhrožoval a vydíral, já tam byl…

13.12.2018 15:52

Zástupci církví vyzvali k odmítnutí návrhu na zdanění církevních restitucí. Komunistický návrh, kterým se bude Sněmovna opět zabývat ve čtvrtek, je podle nich nehorázný a odporuje právu člověka vlastnit majetek, které zakotvuje všeobecná deklarace lidských práv. Těmito slovy uvodil Český rozhlas problém, který se už několik let nepodařilo vyřešit.

Miliardy pro církve? Co z toho má Kalousek?! Ať to řekne. Ať řekne Bělobrádek, jak s lidovci vyhrožoval a vydíral, já tam byl…
Foto: repro ČT24
Popisek: Tisková konference TOP 09 po hlasování o nedůvěře vládě

ParlamentníListy.cz v právě diskutované otázce hovořily rovněž se zástupcem dolní komory Parlamentu. Tento poslanec, jak sám připomněl, byl u většiny dohoda s církvemi a moc dobře si prý pamatuje, jak se v tu dobu chovali vládní lidovci nebo zástupce několikaprocentní TOP 09 Miroslav Kalousek. Identitu si ovšem uveřejnit nepřál.

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 7910 lidí
„Samoživitelky nemají na obědy pro děti, desetitisíce penzistů marně žádají o místo v domovech seniorů, potřebujeme peníze na platy učitelů, doktorů, sester nebo sociálních pracovníků nebo na dostavbu dálniční sítě, kterou zastavily pravicové vlády, ale máme posílat ročně dvě miliardy církvím? Vždyť to je výsměch! Každý, komu stát vyplácel náhradu za komunisty zabavený majetek, musí zuřit, protože tak skvělé podmínky, jako mají církve, fakt neměl," uvedl úvodem.

Dodal také, že se doposud diví faktu, „jakým kouzlem Kalousek a Benda spočítali, že se církvím má vyplatit právě 59 miliard korun, když dostanou zpět pozemky, budovy, umělecká díla. Za to by se autoři restitucí měli smažit v pekle, ve které prý věří, ale asi se ho moc nebojí. Je to drzost, když sami vědí, do čeho je v Česku třeba investovat", přiblížil.

Sdělil i to, že zloba mnoha lidí nemíří na poctivé věřící nebo faráře, ale na „pravicí ovládané papaláše a příživnické firmy!" Podle jeho slov doposud jediný, kdo chtěl najít kompromis, byli paradoxně sociální demokraté.

„Přiznat to můžu, i když jejich barvy nehájím, ale oni fakticky hledali dohodu, jenže je lidovci vydírali, že když do toho půjdou, padne vláda. Byli to, tuším, už ministři Dostál a Jandák, kdo nechtěl ustoupit z tezí. Nakonec to voliči socdem sečetli tím, že nesplnili slib, u voleb. Škoda. Teď to ale půjde napravit," přiblížil situaci ve Sněmovně.

„Pravice byla tehdy mnohem vstřícnější než levice, TOP 09 a její bývalý předseda Kalousek pod záminkou nápravy majetkových křivd na církvích podojil státní rozpočet a Nečasův kabinet finanční kompenzace potvrdil smlouvami, aby zkomplikovala budoucím vládám tento kšeft zrušit," uzavřel znalec prostředí.

Miroslav Kalousek celé monstrózní finanční transakce doposud obhajuje. Naposledy byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu, kde konstatoval: „Stojíme si zatím, jsou tam tři odhady renomovaných společností jako Ernst &Young. A také to byla dohoda státu s církvemi, takže bylo třeba hledat kompromis. A to, co se také málo zmiňuje, je, že poprvé od Bílé hory došly ke kompromisu samy české církve a Federace židovských obcí,“ podotkl zástupce dnes již okrajové strany.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…