Milion chvilek za odvolání ministra Blažka. Mluvčí Strašáková chce psát dopis

07.09.2022 16:31 | Zprávy
autor: mp

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) před pár dny ve Sněmovně prohlásil, že pokud vláda nevyřeší problém s drahými energiemi, může to smést nejen stávající vládu, ale rovnou celý fungující systém České republiky. A spolek Milion chvilek začal dávat najevo, že by na prvním místě smetl nejraději samotného Blažka. Ale pokud jde o sobotní demonstraci z Václavského náměstí, z té prý mluvčí Milionu chvilek radost neměla.

Milion chvilek za odvolání ministra Blažka. Mluvčí Strašáková chce psát dopis
Foto: Screen Reflex.cz
Popisek: Mluvčí Milionu chvilek pro demokracii v rozhovoru pro Reflex.cz.

Mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii Hana Strašáková v rozhovoru s Čestmírem Strakatým pro Reflex.cz okomentovala demonstraci na Václavském náměstí, která se konala 3. září.

„Neměla jsem z toho radost, ale je dobře, že je občanská společnost aktivní a že využívá svých práv, ale v tu chvíli jsem měla trošku strach o budoucí demokratický vývoj naší země a o to, jaké nálady se ve společnosti budou rozmáhat,“ vyjadřovala obavy Strašáková v narážce na požadavek demonstrantů vystoupit z EU, z NATO, z OSN i ze Světové zdravotnické organizace (WHO).

Obratem také vysvětlovala, proč zatím Milion chvilek pro demokracii nesvolal nějakou vlastní demonstraci.

„Protože máme demokratickou vládu a není unášen náš stát, jako tomu bylo za Andreje Babiše (ANO),“ poznamenala. U premiéra Fialy prý spolek nemá pochybnosti, že nebude přidělovat dotace především sám sobě a nebude chránit především sám sebe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…