Miloš Forman není možná tak známý, jak si Češi představují, řekl v rozhlase Erik Best

17.04.2018 10:45

Svět vzpomíná na velkého českého oscarového režiséra Miloše Formana. Velikán českého i světového filmu v sobotu opustil tento svět. Bylo mu 86 let. Americký novinář žijící v Česku Erik Best však v rozhovoru pro Český rozhlas prohlásil, že Miloš Forman nebyl zas tak slavným filmařem, jak se říká.

Miloš Forman není možná tak známý, jak si Češi představují, řekl v rozhlase Erik Best
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Erik Best prozradil, že první Formanův film, který viděl, byl snímek Ragtime z roku 1981. „Zpětně samozřejmě jeho filmy miluji,“ poznamenal novinář. Je to jeden z deseti gigantů, kteří pocházejí nejenom z Československa, ale i z východního bloku,“ dodal. Mezi tyto giganty patří také tenistka Navrátilová, Lendl a další.

Ve filmu „Hoří má panenko“ předpověděl budoucí českou privatizaci, když ukázal, jak lidé ve filmu dokázali rozkrást tombolu.

„Taky si myslím, že Miloš Forman není možná tak známý, jak si Češi představují. Možná Lendl je známější, nebo Nabokov a Solženicyn,“ doplnil Best.

Přesto podle novináře platí, že Forman ve svých dílech vyzdvihoval myšlenku svobody a možná bychom dnes potřebovali dalšího Formana, aby nám ukázal, že za svobodu je třeba bojovat dál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

12:31 Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL

REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, …