Miloš Zeman dnes navštíví Třinec a Jablunkov

23.09.2015 9:16

Prezident Miloš Zeman dnes druhým dnem pokračuje v návštěvě Moravskoslezského kraje. Nejprve pojede na Karvinsko do Českého Těšína, kde se setká s vedením dvou místních gymnázií a jejich studenty.

Miloš Zeman dnes navštíví Třinec a Jablunkov
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman při návštěvě Moravskoslezského kraje
reklama

Poté zamíří na Frýdecko-Místecko. Navštíví Třinecké železárny, kde má naplánováno setkání s vedením firmy. Mluvit se podle mluvčí podniku Petry Juráskové bude o současnosti firmy, investicích, ale také o nutnosti podpory technického vzdělávání mladých lidí a o podpoře aplikovaného výzkumu. Poté se prezident setká se zaměstnanci firmy, vedením města Třince a jeho obyvateli.

Oficiální středeční program prezident ukončí v Jablunkově, kde se sejde s představiteli města a okolních obcí a poté i s obyvateli. Vedoucí jablunkovského odboru školství a kultury Terezie Müllerová ČTK řekla, že Zeman bude prvním prezidentem v historii, který město navštíví. Na náměstí jej přivítá místní folklorní soubor Jackové.

Na čtvrtek, závěrečný den pobytu v Moravskoslezském kraji, má prezident naplánovánu návštěvu Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku, kde byl nedávno otevřen uprchlický tábor. Zeman se setká s představiteli obce i jejími obyvateli. Poté si prohlédne společnost VOP CZ v Šenově u Nového Jičína, která se mimo jiné zabývá výrobou a opravami vojenské techniky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…