Miloš Zeman přijme vedení rady postižených, mluvit se má i o vzdělávání

24.02.2015 6:29

Prezident Miloš Zeman se dnes setká s vedením Národní rady osob se zdravotním postižením. Šéf rady Václav Krása a místopředsedové Jiří Morávek a Jan Uherka s hlavou státu chtějí mluvit o podmínkách lidí s handicapem. Zaměřit se chtějí mimo jiné na vzdělávání a začleňování postižených školáků do běžných tříd.

Miloš Zeman přijme vedení rady postižených, mluvit se má i o vzdělávání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása

Prezident v lednu řekl, že děti s určitým handicapem by neměly být zařazovány do tříd se zdravými školáky. Učitelé se nemohou tolik věnovat talentovanějším žákům. Není to žádný rasismus či preference etnické skupiny, ale děti jsou šťastnější v rovnocenné komunitě, uvedla hlava státu. Vyjádření vyvolala vlnu nevole a kritiky, a to hlavně od rodičů postižených dětí i od handicapovaných studentů.

Národní rada prosazuje, aby se postižené děti měly možnost vzdělávat spolu se zdravými spolužáky. S prezidentem chce mluvit také o příspěvku na péči, který handicapovaným a seniorům vyplácí stát. Mají si za něj zaplatit pomoc doma či opatrování v nějakém zařízení. Rada kritizuje to, že se dávka od svého zavedení v roce 2007 nevalorizovala. Dalším tématem by mohl být způsob posuzování zdravotního stavu pro přidělení dávek. Ani ten není podle rady vyhovující a měl by se změnit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

9:09 A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

V Událostech, komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozvá…