Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu. Ministr zdravotnictví inženýr Ludvík z toho bude mít těžké spaní

31.05.2017 16:30

Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Jihomoravského kraje v Kuřimi. Na tiskové konferenci se mimo jiné zastal svého protokolisty Vladimíra Kruliše, či pohovořil o ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD).

Miloš Zeman promluvil o svém zdravotním stavu. Ministr zdravotnictví inženýr Ludvík z toho bude mít těžké spaní
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

„Jsem rád, že máme za sebou třídenní úspěšnou návštěvu pana prezidenta v Jihomoravském kraji. Prožili jsme tři úžasné dny,“ pochvaloval si jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO). Zeman si následně pochválil, že 99 % lidí na náměstích bylo vůči němu naladěno pozitivně. Celkově pak vyjádřil spokojenost s návštěvou kraje. 

První dotaz novinářů pak směřoval k ministryni školství Kateřině Valachové (ČSSD), které dnes senát vrátil k projednávání do sněmovny kariérní řád. Ona tak oznámila, že se její odchod z ministerstva zdrží. „Setkal jsem se s paní ministryní Valachovou v neděli v Brně a dal jsem jí čas, aby si promyslela svou demisi. Je vždy dobré se zamyslet a přemýšlet. Řekl jsem jí, že poté, až se vrátím z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu, odvolám ji, nerozmyslí-li si to,“ sdělil Zeman s tím, že se vrací 10. června. Zároveň také prohlásil, že podle jeho názoru je měnit ministry pět měsíců před volbami nebetyčná pitomost.

Druhá otázka se pak věnovala nehodě superrychlého policejního vozu BMW, při níž se zranil hradní protokolista Vladimír Kruliš. Zeman popřel, že by ukázce jízdy byl přítomen také. „Policejní mluvčí lhala, já u toho nebyl,“ dementoval slova tiskové mluvčí. „Dozvěděl jsem se o této nehodě od kancléře druhý den ráno. Dovedu pochopit u mladých lidí lásku k rychlým sportovním automobilům, tak bych byl tolerantnější. Já ke sportovním autům žádnou velkou láskou necítím,“ řekl.

Následně zopakoval, že chápe, že se mladí lidé chtějí v takovýchto autech projet. „Byl bych ale proti, aby je řídili. To musí řídit policista, ne nějaký spolujezdec,“ řekl s tím, že došlo k nešťastné náhodě. Řidiče policejního vozu totiž při jízdě postihla mozková mrtvice. Kruliš skončil se dvěma zraněnými obratli v nemocnici.

Závěrem pak Zeman odpověděl na otázku na svůj zdravotní stav, kdy ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) v minulých dnech řekl, že Zeman by se měl více šetřit a méně kouřit.  

„Pan ministr zdravotnictví mě nikdy v životě nevyšetřoval. Pan ministr zdravotnictví nikdy nebyl součástí mého doprovodného programu. Mimochodem, měl se mnou letět do Číny, ale kvůli vnitropolitické krizi neletěl. Jeho knížecí rady tak beru s úsměvem. Vypadám svěže,“ míní Zeman a popřál hodně zdraví i Ludvíkovi, který je vystudovaným inženýrem ekonomie a právníkem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“

7:41 Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“

Divácká anketa předvolební debaty skončila vítězstvím předsedy STANu Víta Rakušana, kterého následov…