Ministerstva se odvolala proti zrušení tendru na dávky podle Drábka

18.03.2013 12:56

Zakázkou na systém výplaty sociálních dávek se bude zabývat rozkladová komise předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Odvolání proti zrušení tendru podalo ministerstvo vnitra, ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), vítěz tendru Fujitsu Technology Solutions i společnost Student Agency, která tendr u ÚOHS napadla.

Ministerstva se odvolala proti zrušení tendru na dávky podle Drábka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
reklama

V pondělí to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Díky podaným rozkladům se odkládá zrušení dodatků ke smlouvám, které ÚOHS zkoumal. Podle původního rozhodnutí ÚOHS z konce února by přestaly platit pět měsíců od chvíle, kdy rozhodnutí ÚOHS nabude právní moci. "Možnou délku druhostupňového řízení nelze předvídat, obvyklá doba projednání rozkladů se pohybuje v řádu několik měsíců," uvedl Rafaj.

Ministerstvo práce pod někdejším vedením Jaromíra Drábka (TOP 09) na nový systém neorganizovalo tendr, ale připojilo se k rámcové smlouvě s firmou Fujitsu Technology Solutions. Česko ji má od roku 2008, uzavřelo ji ministerstvo vnitra jako centrální zadavatel. Obě ministerstva od ÚOHS dostala také půlmilionové pokuty.

Exministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) v únoru řekl, že jeho úřad postupoval při výběru dodavatele systému pro vyplácení dávek správně a realisticky. Musel kvůli úsporám zlevnit provoz a zajistit včas start reformy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…