Ministerstvo dopravy mělo den otevřených dveří, přišlo 1400 lidí

19.10.2013 18:32 | Zprávy
autor: čtk, mp

Budovu Ministerstva dopravy, která sloužila v minulém režimu jako sídlo komunistické strany, dnes během dne otevřených dveří navštívilo zhruba 1400 lidí. Největší zájem měli návštěvníci o prohlídku podzemního krytu z 60. let a bývalého bytu Gustáva Husáka. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Ministerstvo dopravy mělo den otevřených dveří, přišlo 1400 lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr dopravy Zdeněk Žák.

Návštěvníci si tak mohli poprvé od listopadu 1989 prohlédnout i foyer budovy, místnosti ministra dopravy - pracovnu, salonek, reprezentační i poradní místnost, jednací prostory, obrazovou chodbu s portréty jednotlivých ministrů, historické plány budovy a výstavu fotografií z povodní. Reprezentativní budova na vltavském nábřeží, která je dnes kulturní památkou, vznikla podle projektu architekta Antonína Engela, mimo jiné autora budov vodárny v Podolí, generálního štábu na Vítězném náměstí, stejně jako urbanistické koncepce nových Dejvic. Dokončena byla v roce 1932.

V letech 1960 až 1990 byla sídlem Ústředního výboru KSČ

Ve 20. letech rozhodla československá vláda postavit na vltavském nábřeží v Praze tři reprezentativní budovy. Jednu z nich určila za sídlo Ministerstva železnic, které tehdy úřadovalo na sedmi adresách. Podle Engelova projektu během let 1927 až 1932 vyrostla monumentální neoklasicistní stavba s šestipatrovým středem a třípatrovými křídly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …