Ministerstvo pro místní rozvoj vypíše výzvu eGovernment. Pro žadatele je připraveno přes 2,3 miliardy

30.3.2016 4:15 odp.

Podpora je zaměřena zejména na další rozvoj elektronizace resortních odvětví, jako je kultura, spravedlnost, vzdělávání nebo zdravotnictví. V rámci této výzvy budou podporovány informační systémy veřejné správy ČR, a to například informační systémy pro snadný přístup odborné i laické veřejnosti k digitálnímu kulturnímu obsahu, informační systémy pro sdílení zdravotních informací a dokumentace nebo rozvoj informačních systémů pro výkon agend v sociální oblasti. ParlamentníListy.cz o kroku informovalo tiskové oddělení resortu.

Ministerstvo pro místní rozvoj vypíše výzvu eGovernment. Pro žadatele je připraveno přes 2,3 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karla Šlechtová

„Za pár dní začíná konference Internet ve státní správě a samosprávě, která představuje jedinečnou platformu, kde se prezentují veřejnosti nejnovější poznatky a inovace z oblasti elektronické podpory vedení státní správy a samosprávy. eGovernment je v současnosti důležitým nástrojem, který poskytuje všem uživatelům možnost přehledného a transparentního pole pro správu veřejných zájmů.

Elektronizace je jednou ze stěžejních agend Evropské unie a Česká republika nesmí usnout na vavřínech. Osobně podporuji veškeré tyto aktivity. Vývoj jde totiž kupředu a my touto výzvou chceme dát příjemcům podpory možnost pořídit takové technologie, které budou srozumitelné a snadno využitelné pro všechny občany i pro samotné orgány veřejné správy,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Pro žadatele je připraveno přes 2,3 miliardy korun. Minimální výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 1 milion korun, maximální je 450 milionů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. NovýTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povídání s Nohavicou: Energie a lži Petra Fialy. V Ostravě došlo k setkání

14:40 Povídání s Nohavicou: Energie a lži Petra Fialy. V Ostravě došlo k setkání

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu a kandidátka na prezidentku Alena Vitásková se rozhodla…