Ministerstvo průmyslu vylepšilo rejstřík. Ulehčí prý živnostníkům administrativu

19.03.2013 14:23

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dokončilo projekt zabezpečení a rozšíření možného využití živnostenského rejstříku a jeho provázání se základními registry státní správy. Živnostníci a malé firmy tak budu mít méně administrativy a nebudou muset tak často obíhat všechny úřady, informoval dnes na tiskové konferenci náměstek ministra průmyslu a obchodu Bedřich Danda.

Ministerstvo průmyslu vylepšilo rejstřík. Ulehčí prý živnostníkům administrativu
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Martin Kuba

Projekt, jehož realizaci MPO zahájilo v roce 2010, stál 95,6 milionu korun, přičemž 85 procent prostředků získal úřad z fondů EU.

Zjednodušení procesů

Díky projektu obsahuje podle zástupců MPO živnostenský rejstřík aktuální údaje o podnikatelích a provozovnách. Údaje jsou navíc průběžně aktualizovány a nově propojeny s registry veřejné správy, které fungují od loňského roku. "Podařilo se tak jednoznačně zlepšit podnikatelské prostředí, zjednodušit procesy při vstupu do podnikání a celkově snížit administrativní zátěž podnikatelů o zhruba deset procent," uvedl Danda.

Do registru živnostenského podnikání, tzv. živnostenského rejstříku se zaznamenávají údaje o podnikatelích stanovené živnostenským zákonem. V současnosti je v rejstříku podle MPO vedeno 2,3 milionu podnikatelů, z toho 1,96 milionu fyzických osob a 362 tisíc právnických osob. V databázi je rovněž 602 tisíc provozoven.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

14:54 Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

REPORTÁŽ „Pokud se všichni nebo většina lidí nechá zblbnout nějakými nesmysly, tak potěš pánbůh!“ Pr…