Ministerstvo se zatím nemusí omluvit za slova Zemana o Peroutkovi

02.09.2020 6:30 | Zprávy

Ministerstvo financí se zatím nemusí omluvit za výroky prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Nejvyšší soud (NS) odložil lhůtu pro omluvu, dokud nerozhodne o dovolání ministerstva financí. Napsal to na webu Deník N s odvoláním na právníka Františka Vyskočila, který ve sporu o omluvu zastupuje Peroutkovu vnučku Terezii Kaslovou.

Ministerstvo se zatím nemusí omluvit za slova Zemana o Peroutkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrob Ferdinanda Peroutky

Pražský městský soud ministerstvu počátkem letošního července uložil, aby se Kaslové omluvilo za dehonestující a nepravdivé výroky prezidenta o tom, že její děd byl autorem článku „Hitler je gentleman“. Omluvu měl úřad zaslat dopisem a také ji zveřejnit na svém webu. Lhůtu pro omluvu mělo ministerstvo do 18. srpna, oznámilo ale, že do rozhodnutí NS o odkladu vykonatelnosti se omlouvat nebude.

Ministerstvo financí argumentovalo tím, že omluva je nevratným plněním. Poukázalo také na to, že v obdobných řízeních, která se týkala omluvy, NS vykonatelnost rozsudků odložil. Vyskočil oznámil, že omluvu bude po ministerstvu vymáhat exekučně. K tomu ale po posledním rozhodnutí NS nedojde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

8:47 Poteče krev? Známe slovo, které vyžene „od koryt“ Fialovy pohrobky

Noví ministři se v pondělí ujali svých úřadů a pustili se do práce. A mají plány, jak rychle změnit …