Ministerstvo školství chtělo za peníze z EU koupit propagační čokoládu

07.02.2012 10:29

Ministerstvo školství chtělo využít peníze z Evropské unie na nákup čokolády. Měla sloužit k propagaci velkého projektu s názvem VIP za 260 milionů korun. Jeho cílem je postavit nový sloučený tým školních psychologů a výchovných poradců a vytvořit podmínky pro jejich práci. Píše deník MF Dnes.

Ministerstvo školství chtělo za peníze z EU koupit propagační čokoládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Investice do čokolády ale byla ihned zastavena, když redakce MF Dnes na výdaj upozornila manažera tohoto projektu. Prý o takové položce v rozpočtu nevěděl.

Čokoládová dotace měla být rozdělena na dva podobné projekty

Podle deníku MF Dnes tato „čokoládová dotace“ dokazuje, že ani nové projekty ministerstva školství nejsou v pořádku. Z podkladů k zakázce vyplývá, že měla být rozdělena do dvou podobných.

Jedna se menuje „Publicita“, a měla vyjít na 967 tisíc korun. Druhá s názvem „Propagační předměty“ by vyšla na 1,1 milionu korun. Za peníze se měly nakoupit nejen čokoláda, ale i propagační hrnky a přívěsky na klíče.

Propagační předměty jsou zbytečné, přiznal šéf projektu

„Chyb v projektu je spousta. V březnu bych je chtěl napravit. Žádné čokolády ani propagační předměty tam nechci. Z praxe vím, jak jsou zbytečné,“ vyjádřil se v MF Dnes nový šéf projektu Vaclav Mertin.  

Stínový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) dodal, že pokud úředníci rozdělí zakázku na dvě, aby nepřesáhly dva miliony korun, je to možná snaha obejít zákon. Jinak by se totiž muselo vypsat výběrové řízení.

Dobeš garantuje, že české školství nepřijde o peníze z EU

České republice hrozí zastavení celého evropského programu ministerstva školství za celkem 53 miliard korun. Ministr Josef Dobeš (VV) slíbil, že rezignuje, pokud se mu nepodaří vyřešit problémy do dubna.

„Garantuji, že Česká republika nepřijde o tyto peníze. Kdyby ano, pak převezmu osobní odpovědnost,“ slíbil Dobeš podle MfD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…