Ministerstvo zemědělství má problém. Zadalo zakázku firmě v exekuci

14.06.2012 21:54

Ministerstvo zemědělství má další problém: zadalo zakázku firmě, která je v exekuci. Reklamní agentura Fabrika měla propagovat kampaň, která přesvědčuje o prospěšnosti konzumace ryb. Peníze na zakázku dostalo Ministerstvo od Evropské unie. Teď se ale přišlo na to, že firma bojuje s několika exekucemi.

Ministerstvo zemědělství má problém. Zadalo zakázku firmě v exekuci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

"Hodnota zakázky byla 1 950 000 korun. Ministerstvo nepovažuje za morální, aby se o státní zakázky ucházela firma, která je v insolvenci,“ řeklo Ministerstvo televizi Nova. Na kampani měla Fabrika podle původního plánu pracovat další tři roky. Až teď se ale zjistilo, že je firma od minulého září v exekuci s tím, že má dlužit přes milion korun. Jak k tomu mohlo dojít, vysvětlil mluvčí Transparency International: “Samozřejmě ty malé zakázky jsou pod menší kontrolou a vede to často k tomu, že velké zakázky jsou účelově rozkouskovány.”

Evropská unie se snaží propagovat zdravý životní styl prostřednictvím různých kampaní. Například jen kampaň na podporu konzumace ryb vyšla Evropskou unii v České republice na téměř 150 milionů korun. Firma Fabrika má sice zakázku po vypracování dodat na ministerstvo, ale je pravděpodobné, že pokud k tomu opravdu dojde, Ministerstvo ji nepřevezme. Fabrika tak zřejmě ze slíbených peněz neuvidí ani korunu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…