Ministr Herman čtenářům: V hodnocení Sudetoněmeckého krajanského sdružení se mýlíte

03.12.2016 15:19

Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman znovu usedl k počítači a odpověděl na další sadu dotazů serveru ParlmanentíListy.cz. Ačkoli ani tentokrát nebyly některé dotazy a poznámky právě nejpřívětivější, člen vlády na ně odepsal. Zareagoval mimo jiné i na otázku „Proč tady exhibujete?"

Ministr Herman čtenářům: V hodnocení Sudetoněmeckého krajanského sdružení se mýlíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Přijmete pane ministře vyznamenání od organizace, která stále nepřijala Benešovy dekrety ani rozhodnutí vítězných mocností z 2WW o odsunu Němců z českého pohraničí. Od organizace, která se nikdy neomluvila za příkoří a útlak, které vytvářela proti českému obyvatelstvu. Od organizace, která stále rozdmýchává národnostní otázku nesnášenlivosti mezi Čechy a Němci a nárokuje si omluvy, přes kolaboraci s německým nacionálním fašismem a to vše více jak 70 let od konce 2.WW. Prosím o odpověď proč jej přijmete, nebo proč ne,“ ptal se čtenář vystupující pod zkratkou RF.

Občan měl možná na mysli cenu za snahu o česko-německé smíření, které by si měl člen českého kabinetu převzít. Herman odvětil následující.

„Vážený pisateli, sice se v hodnocení Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SKS) mýlíte, ale na názor máte samozřejmě plné právo. Kromě toho nevím, o čem píšete. Nejsem alespoň do této chvíle informován o tom, že bych měl od SKS nějaké ocenění dostat. Pokud máte více informací, než já, uvítám jejich zpřesnění,“ sdělil ministr.

Další otázky a odpovědi naleznete zde

Čtenář vystupující pod zkratkou STOP666 chtěl od šéfa resortu kultury slyšet, zda se zúčastnil pohřbu slavného herce Františka Peterky, jenž nedávno opustil tento svět v úctyhodném věku 94 let.  „Byl jste vy, nebo někdo jiný (kdo?) z MK při posledním rozloučení s opravdovým hercem Františkem Peterkou? Nebo snad vy se zajímáte jen o ‚jinou‘ skupinu ‚umělců‘?“ chtěl slyšet tazatel. Herman odvětil, že by se takovéto události jako ministr rád zúčastnil, ale nabitý program člena kabinetu mu to bohužel nedovolil.

Došlo i na dotaz „na tělo“ nadepsaný otázkou „Proč tady exhibujete?“ „Pane ministře, rád bych dostal odpověď na otázku, týkající se vašeho vyjadřování se, na tomto severu. Odpovídáte na většinu relevantních dotazů stylem ‚Děkuji za váš názor‘ a podobnými frázemi. Copak nemáte selský rozum, který by vám napověděl, jak dotazující se otázku myslí? Ve vašem případě, i když se diskuse, jako jeden z mála politiků účastníte, je účast na tomto serveru naprosto zbytečná. Neumím si představit, jak jste mohl dostudovat jakoukoli školu, pouze s těmito odpověďmi,“ konstatoval pan Bachman.

Předestřel klasickou školní otázku, kolik je 5 plus 5 a představoval si, jak asi ministr ve školní lavici odvětil „Děkuji za názor“.

Daniel Herman odpověděl i na tento typ dotazu. „Vážený pane Bachmane, odpovídám podle své úvahy podle toho, jak vyhodnotím úroveň a serióznost jednotlivých dotazů,“ odepsal člen vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

18:58 Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve …