Ministr Herman předal papeži Františkovi zvláštní dar

10.09.2016 16:50 | Zprávy

Ministr kultury Daniel Herman dnes ve Vatikánu předal papeži Františkovi sochu sv. Anežky České, která bude umístěna v bazilice svatého Petra do kaple svatých patronů Evropy jako první česká socha. Informovalo o tom české ministerstvo kultury. Ve Vatikánu je s delegací i kardinál Miloslav Vlk, píše ČTK.

Ministr Herman předal papeži Františkovi zvláštní dar
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

„Patronka České země svatá Anežka Česká je pro mne symbolem nejenom české státnosti, ale především symbolem milosrdenství..,“ uvedl ministr Herman. Podle něj je tento dar důstojným příspěvkem ČR papeži Františkovi v době Svatého roku milosrdenství.

Iniciátorkou akce je místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která do Vatikánu s delegací rovněž dorazila. Sochu z vyhnánovského pískovce, která je 160 centimetrů vysoká a váží zhruba 300 kilogramů, vyrobili studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic na Jičínsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

S kým jste ochotni jít do vlády?

A s kým to naopak vylučujete? Někde jsem postřehl, že jste vyloučili jakoukoliv spolupráci s komunisty. Je to tak? A co třeba SPD?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se Babiš bojí? Po debatě s Fialou hrůza ze všech stran

8:21 Proč se Babiš bojí? Po debatě s Fialou hrůza ze všech stran

Spisovně mluvící premiér Fiala, lídr ANO Babiš odmítající referendum o členství v EU a NATO a fauluj…