Ministr Herman přesvědčoval čtenáře: Musíme té anonymní stoce nastavit pravidla

5. 1. 2017 17:29

Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman znovu usedl k počítači, aby odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Tentokrát došlo na úřad bojující pod ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) proti dezinformacím. Lidovecký politik má za to, že je třeba postavit se „anonymní stoce zahořklé nenávisti a šíření zloby“.

Ministr Herman přesvědčoval čtenáře: Musíme té anonymní stoce nastavit pravidla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Proč jste podpořili návrh na zřízení nového útvaru, který má dohlížet a posuzovat, co je pravda? Jaké kompetence k tomu kdo má? A nemyslíte, že tímto krokem hrozí ještě větší radikalizace společnosti. Co hrozí těm, kdo provozují lživé a propagandistické weby? A co když jeden zakážete a hned vznikne jiný?“ ptal se ministra jeden ze čtenářů.

Herman odvětil, že svoboda a demokracie jsou spojeny s odpovědností, čímž se liší od anarchie. „Anonymní stoce zahořklé nenávisti a šíření zloby je třeba stanovit jasná pravidla. Každý má právo na názor i na jeho vyjádření, ale musí být ochoten si za ním také stát, a ne se skrývat za neprostupnou stěnu anonymity. Právě to umožňuje radikalizaci a infikování společnosti,“ je přesvědčen člen vlády.

Další z občanů chtěl slyšet, zda nový úřad neohrožuje kromě svobodných aktivit občanů také politické strany, které nebudou souhlasit s názory, jež konvenují sociální demokracii. „Sedět ve vládě s člověkem, který zavádí estébácké manýry, proti kterým jste bojoval, asi pro Vás musí být frustrující,“ je přesvědčen čtenář.

Další otázky a odpovědi naleznete zde.

Vážený pisateli, jsem jednoznačným zastáncem svobody slova, projevu, tisku atd. Ale na druhé straně nelze zaměňovat svobodu a demokracii, které jsou úzce spojeny s odpovědností, s anarchií. Z některých internetových kanálů se bohužel staly stoky nenávisti, lži a destrukce. Nezastávám názor, že je korektní dát tzv. 10 minut Židům a 10 minut Hitlerovi. Ne, jsou určité hranice a principy, které nelze tolerovat,“ zdůraznil člen kabinetu.

Pokud jde o regulaci médií, podle Hermana je to velmi citlivá otázka, která si žádá celospolečenskou diskusi. „Vznik nového úřadu však rozhodně nevnímám v kategoriích, které jste naznačil,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi

7:52 Do Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi

Ministerstvo vnitra přestalo vracet do Maďarska v Česku zachycené běžence bez dokladů, kteří se v té…