Ministr Jurečka vyrazil do boje proti maturitě z matematiky. S rukama od hlíny

17.03.2017 12:29 | Zprávy

Nad tím, že není zapotřebí povinná maturita z matematiky, se na svém facebookovém profilu zamýšlel ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Ministr Jurečka vyrazil do boje proti maturitě z matematiky. S rukama od hlíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Přiznal, že logické myšlení, schopnost si věci dobře propočítat a selský rozum potřebuje každý z nás. „Maturita z matematiky ale ještě z nikoho dobrého hospodáře neudělala,“ podotýká Jurečka s tím, že nesouhlasí s plánem ministryně školství, která chce povinnou maturitu z matematiky na stejné úrovni.

Ke svému příspěvku Jurečka umístil obrázek, na němž jsou vidět lidské ruce přebírající brambory obalené hlínou. U tohoto obrázku je nápis „Krajina potřebuje praktiky, ne matematiky“.

Jurečka poukazuje na to, že již dnes v návrhu paní ministryně není maturita z matematiky pro všechny, vyřadila zdravotnické a umělecké obory. „Když pro všechny, pak nechápu, proč zahradník maturitu mít musí, a zdravotní sestra ne. Ale to není to podstatné, proč považuji návrh na povinnou maturitu z matematiky za špatný,“ píše Jurečka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Během následujících let musela z ústavu odejít více než desítka graduovaných …