Ministr Pecina prý vrací Lessyho do funkce. Server v tom tuší čertovinu

26.11.2013 13:02

Ministr vnitra Martin Pecina chce podle serveru Respekt.cz vrátit do funkce policejního prezidenta Petra Lessyho. Komentátor však v tomto kroku vidí snahu politiků a jejich naději, že se kolo otočí nazpět a oni zase budou pány nad policií.

Ministr Pecina prý vrací Lessyho do funkce. Server v tom tuší čertovinu
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy
reklama

Server rekapituluje kauzu Petra Lessyho. Ten byl odvolán loni ministrem Janem Kubicem pro vážné porušení pracovní kázně, nedodržení policejního kodexu a porušení mlčenlivosti. Poté byl obžalován za pomluvu svých dvou podřízených a zneužití pravomoci. Soudní peripetie se vyvinuly tak, že odvolací soud nakonec rozhodl, že Lessy neměl být vůbec souzen.

Zde komentátor Spurný zdůrazňuje, že nikoli proto, že je nevinen, ale proto, že byl už ministrem Kubicem za své pochybení potrestán. A nikdo nemůže být podle zákona trestán za tu samou věc dvakrát.

Správní odbor může Lessyho očistit

Respekt píše, že právě toto rozhodnutí ministra Kubiceho chce současný ministr Pecina zvrátit. Ten prý tlačí na správní odbor svého ministerstva, který loni posvětil rozhodnutí Kubiceho, aby svůj názor změnil. Tak by se prý Lessy mohl vrátit na vysoký policejní post.

Podezřelé je však na tom to, že v té samé věci má rozhodnout ještě Nejvyšší správní soud. Respekt klade otázku: „Proč ministr nepočká na rozhodnutí velmi prestižního a respektovaného soudu a namísto toho se snaží tuto instituci vyřadit ze hry stažením Kubiceho rozhodnutí?“

„Můžeme jen spekulovat. Za Martina Červíčka se policie definitivně odřízla od vlivu politiků – zásah na Úřadu vlády a kauza `Nagygate` to dosvědčuje. Politici ztratili vliv na vyšetřování a dostali strach,“ napsal v Respektu Spurný. Lessyho návrat je prý pro politiky nadějí, že se kolo otočí nazpět a oni zase budou pány nad policií. „Martin Pecina jim k tomu pomáhá ohýbáním spravedlnosti ke svým zájmům. Doufejme, že už Petra Lessyho nestihne jmenovat,“ uzavřel autor svůj článek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…