Ministr Picek: Umím mluvit se všemi partajemi, chci být hlavně odborník

21.03.2013 11:31

Velký rozhovor poskytl deníku Právo nový ministr obrany Vlastimil Picek. Demobilizovaný generál především zdůrazňoval svou odbornost a odstup od politikaření. Proto je prý jedno, jakou pověst má současná vláda. Pro Picka je hlavní, že v ní bude moci lobbovat za zájmy armády.

Ministr Picek: Umím mluvit se všemi partajemi, chci být hlavně odborník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

„Nebudu hodnotit oblíbenost nebo neoblíbenost vlády. To mi v žádném případě nepřísluší. Beru v potaz jenom odborné hledisko,“ ujistil nový ministr obrany. Na následující dotaz, jak se vládní politika líbí jemu osobně, pak uvedl: „Samozřejmě to sleduju. Mohu mít na to různé názory, ale chci zdůraznit, že převážilo odborné hledisko. A u toho chci zůstat,“ prohlašuje. Odpovídat nechce ani na otázku, zda je pravičákem, nebo levičákem. „Já jsem povahově zaměřen spíš tak, že umím mluvit se všemi partajemi. A znovu zdůrazňuji, že u mě převažuje odborné hledisko,“ dodává.

 Spolupráce v rámci vlády prý nebude ovlivněna ani útokem předsedkyně strany LIDEM Karolíny Peake, která Pickovi vytkla jeho někdejší členství v KSČ. „Tyto výroky nebudu komentovat. Spíš chci hledat pozitivní cestu ke spolupráci s místopředsedkyní vlády,“ prohlásil. Samotné téma svého členství v KSČ příliš rozvádět nechtěl. „Bylo to těžké období, se kterým jsem se vyrovnal,“ uvedl, načež začal vehementně připomínat, že poté dvacet let oddaně sloužil demokratickému zřízení.

Tázající novinář mu však nedal pokoj a dál se jej na vstup do strany vyptával. Podle Picka to tehdy na vojenské vysoké škole bylo zcela běžné. „Byla to v podstatě i podmínka například při službě v některých druzích vojska,“ vysvětluje. Netrápilo jej prý ani to, že do strany vstupuje devět let po sovětské okupaci. „Já jsem do vojenské střední školy nastoupil v roce 1971, a protože mi v té době bylo čtrnáct nebo patnáct let, tak jsem to takto nevnímal,“ ujišťuje. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

14:14 Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské …