Ministr Ťok jmenoval novou náměstkyni- vlastní asistentku s pochybným vzděláním

05.05.2015 8:02

Asistentka ministra dopravy Dana Ťoka Lenka Voplatková prý nebývale rychle povýšila ve své kariéře. Podle MF DNES byla ještě v listopadu minulého roku asistentkou vedení Skansky a zároveň ministra Ťoka. Nyní se má stát v důsledku toho, že je Ťok ministrem, jeho náměstkyní.

Ministr Ťok jmenoval novou náměstkyni- vlastní asistentku s pochybným vzděláním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Voplatková má prý problémové vzdělání, jelikož má pouhý bakalářský titul, který získala na Univerzitě Jana Amose Komenského. Tu chce v současné době akreditační komise zavřít, protože má dlouhodobé nedostatky.

Dle MF DNES se tak má stát jednou ze sedmi náměstků. Před nástupem Dana Ťoka mělo prý ministerstvo náměstky jen čtyři. Budoucí náměstkyně Voplatková má mít na starosti vnější vztahy ministerstva, ale i problematiku bezpečnosti na silnicích a celou agendu Besipu.

Ministr Ťok však Voplatkovou hájí s tím, že prý nový služební zákon nepočítá s vrchními řediteli, což dle jeho slov znamená, že „se ze dvou vrchních ředitelů stanou náměstci. To platí jak pro paní Voplatkovou, tak pro pana Kopřivu“. Ťok ještě dodal, že Voplatková a Kopřiva byli prý dobrými vrchními řediteli, tudíž „budou kvalitními a schopnými náměstky“.

Opoziční poslanec za ODS a bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura však nesouhlasí s rozhodnutími Dana Ťoka, prý je to nefér pro budoucí ministry. „Každý ministr musí mít právo přivést si svého šéfa kabinetu. Pokud se stávající šéfka kabinetu stane náměstkyní podle služebního zákona, je to velmi nefér k příštímu ministrovi,“ řekl Stanjura a dodal, že je zcela zbytečné zvyšovat počet náměstků, když v minulosti prý dokonce fungovalo ministerstvo i o třech náměstcích. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ste
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

18:51 Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

ANKETA Bránit Stanislavu Křečkovi v nástupu do úřadu ombudsmana vlastním tělem? Takový je záměr akt…