Ministr spravedlnosti Pelikán navštíví zařízení pro uprchlíky v Drahonicích

07.11.2015 6:29

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes navštíví zařízení pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku, které v tomto týdnu začala hlídat Vězeňská služba. Zdejší areál bývalé věznice má kapacitu 240 míst a nyní je naplněn zhruba z poloviny.

Ministr spravedlnosti Pelikán navštíví zařízení pro uprchlíky v Drahonicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Pelikán na ostrahu zařízení v Drahonicích uvolnil na žádost ministerstva vnitra z Vězeňské služby 70 lidí. Její příslušníci zajišťují místo policie ostrahu areálu zvenku. V zařízení dál pracují i lidé z najaté bezpečnostní agentury.

Před otevřením Drahonic vznikla petice místních obyvatel, kteří uprchlíky v areálu bývalé věznice nechtěli. Proti byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). V některých obavy přetrvávají, jiné zatím upokojila dosavadní přítomnost policie.

Ministr Pelikán počátkem září navštívil tehdy nově otevřené zařízení pro migranty ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Po setkání s uprchlíky uvedl, že moc nevědí, co s nimi bude. "Nikdo z nich si asi takto nepředstavoval závěr své cesty. Jsou tady dlouho. Je to velký problém, pro který budeme muset hledat řešení," řekl tehdy.

Pelikán v minulosti kritizoval detenční zařízení pro běžence jako nepřiměřeně přísná. Řekl, že například nevidí důvod, proč u sebe zadržení uprchlíci nemohou mít mobilní telefony. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) kritiku odmítl. Migranti zadržení na českém území porušili podle něj zákon, když nepočkali na vyřízení žádosti o azyl v prvním státu Schengenu, kam vstoupili. Musí proto podle Chovance strpět omezení svobody do doby, než se prokáže jejich identita.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…