Jizerská padesátka je součástí prestižního seriálu Ski Classics, který sdružuje nejvýznamnější světové dálkové běhy. Účastníci se na náročnou akci obvykle pečlivě připravují, Pelikán však zvolil jiný přístup. „Myslím, že trénink je pro lidi, kteří si nevěří. Takže já se naopak nechci unavit,“ řekl s tím, že „jeho tělo je naprosto zdevastováno výkonem funkce“. Běžkuje prý celý život, za poslední dva roky se však do stopy dostal jen třikrát. Na běh, který startuje v Bedřichově příští neděli ráno, si prý pro jistotu přibalí i čelovku a bude doufat, že ji nebude muset použít.
Závod láká také Šlechtovou, která sebe samu přiřadila k sportovním nadšencům, avšak střízlivě odhadla, že mezi favority Jizerské padesátky patřit nebude. „Mám velmi ráda jak sjezdovky, tak běžky. Preferuji naše české hory, kde již máme velmi kvalitní servis a krásné běžecké tratě,“ podotkla. Běžky zmínila jako oblíbené zimní vyžití i ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). „Svůj pohyb bych neoznačila slovem běh, ale spíše chůze,“ podotkla sebekriticky. „Masových sportovních akcí se neúčastním, i když věřím, že bych leckoho pobavila, kdybych to zkusila,“ doplnila.
Ministr Jurečka vzkázal, že v zimě lyžuje a „jezdí na prkně“. K sjezdovým lyžím se přihlásil i šéf resortu financí Andrej Babiš (ANO), který dříve také běžkoval a bruslil. Dalším milovníkem lyží je ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). „Na sjezdovce nebo v lyžařské stopě si dokonale vyčistím hlavu,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Závislost na Rusku
Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?
Další články z rubriky
4:44 Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto
Na Úřadu vlády zdaleka neúřaduje jen vláda. Sídlí tam i Rada pro nestátní neziskové organizace. Její…
- 21:04 Odkud se vzala? Pochybnosti kolem Wollnerovy nahrávky
- 18:52 „Děláte politiku.“ Moláček z ČT pocítil hněv senátora
- 16:23 Chtějí, abychom jim platili jejich televizi. Vondráček promluvil o ČT
- 10:36 „Chci platit poplatky.“ Demonstraci za ČT ukončil velký výsměch
- 22:00 Studenti demonstrovali. Ale jak to chodí jinde, to nevěděli



