Mirek Topolánek k vládní krizi: Krysy z Cibulkových seznamů vylezly z děr a kážou nám o morálce

05.05.2017 9:13 | Zprávy

Expremiér Mirek Topolánek se rozhodl, že jako matador české politické scény a dnes už politický důchodce udělí pár rad prezidentu Miloši Zemanovi, předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ANO) a vicepremiérovi Andreji Babišovi (ANO). Co Topolánek radí mužům, kteří jsou dnes ve při? Hned na úvod říká, že ho mrazí z toho, co se dnes v Česku děje.

Mirek Topolánek k vládní krizi: Krysy z Cibulkových seznamů vylezly z děr a kážou nám o morálce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

„My starší, sjíždějící sedmé či další gumy, nicméně v kostech cítíme změnu klimatu, atmosféry, mrazí nás v zádech a prožíváme déjà vu. Vracejí se polistopadovým nánosem milosrdně přikryté sedimenty praktik, nectností, malosti a ubohosti. Z nor definitivně vylezli krysy a krtci – protagonisti minulého režimu, figurující často i v Cibulkových seznamech, rádoby očištěni čtvrtstoletím milosrdného zapomnění a gründerského kapitalismu let devadesátých – a z pozic podnikatelů, politologů, politiků a novinářů nám bezskrupulózně kážou o morálce. Ve svobodné společnosti vyrostla a etablovala se stáda podivných šmejdů. Každá doba produkuje nové šmejdy,“ rozohnil se Topolánek v komentáři pro server Echo24.cz.

Celý text najdete ZDE.

Ačkoli uznává, že politika rozhodně není disciplínou vhodnou pro absolventy klášterní školy, neboť její aktéři spolu mnohdy nejednají v rukavičkách, to, co se děje dnes, by se podle Topolánka ještě před deseti až patnácti lety s velkou pravděpodobností nestalo. Ukazuje to, jak křehká demokracie je a jak snadno li lze ohrozit. To, co se děje dnes, není obvyklé ani v zemích na západ od našich hranic. Topolánek to prohlašuje i s vědomím toho, že demokracie ve Francii, Holandsku a dalších zemích čelí a čelila krizi.

Atmosféra se prý začala měnit, když někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek potopil Topolánkovu vládu během evropského předsednictví.

„Strany přestaly být stranami, politici politiky, ve jménu nové morálky se nastartovala Velká protikorupční revoluce, v jejímž jménu se noví nestraničtí nepolitici začali ohánět novou morálkou a o to horšími, zřejmě geneticky zděděnými či zažitými praktikami. Dříve, pokud poslanec selhal, musel odejít, nebo se v „civilu“ očistit. Z mé éry připomenu tři jména. Poslanci Doležal, Morava, Kott. Ano, už ne Tlustý. Ten – na rozdíl od standardního postupu a odchodu Tluchoře, Fuksy a Šnajdra v éře Nečasově – mandát nesložil, zůstal a škodil…,“ rýpl si Topolánek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ČSSD , demise , Sobotka , Zeman , ANO , cz , demise vlády , Echo24

autor: mp

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy

Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…