Mirka Němcová na Svěrákovi. Dojatá a flanelová

25.01.2023 20:45 | Ze sítí

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) na sociální síti popsala silný zážitek, který si odnáší ze Staroměstského náměstí, kam dnes přišly podpořit prezidentského kandidáta generála Petra Pavla tisíce lidí. Promluvila zde i řada známých osobností včetně scenáristy a herce Zdeňka Svěráka, který nejen na političku Němcovou zapůsobil.

Mirka Němcová na Svěrákovi. Dojatá a flanelová
Foto: Facebook Miroslava Němcová
Popisek: Senátorka Miroslava Němcová, Miloš Vystrčil, Jiří Růžička a Lumír Aschenbrenn vyrazili podpořit Petra Pavla na Staroměstské náměstí v Praze ve flanelové košili

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 28170 lidí
Příznivci kandidáta na prezidenta Petra Pavla zaplnili ve středu v podvečer Staroměstské náměstí v Praze. Podle odhadů pražské policie se akce účastnily desetitisíce lidí, kteří pakovaně skandovali „Pavel na Hrad“ a s sebou si vzali vlajky České republiky a NATO.

Svou účast na shromáždění k podpoře Petra Pavla reportovala členka horní parlamentní komory Miroslava Němcová v sérii svých tweetů.

A protože řada Pavlových fanoušků na setkání oblékla flanelové košile jako poznávací znamení v prezidentské kampani generála, nebyla ani senátorka Němcová výjimkou. V kostkované košili se před Senátem vyfotila spolu s předsedou horní komory Milošem Vystrčilem či senátorskými kolegy Jiřím Růžičkou a Lumírem Aschenbrennerem. „Flanel hřeje,“ dodala v popisku politička.

Že na Staroměstské náměstí skutečně přišla za prezidentským kandidátem masa lidí, potvrdila Němcová následně v dalším příspěvku přímo z místa. „První foto ze Staromáku. Kolem radnice jsem se nemohla procpat, lidé přicházejí v proudech,“ oznámila něco málo po páté hodině.

Mezi řečníky, kteří k občanům promlouvali z pódia, vyzdvihla po pár minutách Svěrákův projev: „Mluví Zdeněk Svěrák,“ sdílela nadšeně Němcová aktuální dění ze Staroměstského náměstí.

Svěrák například vzpomenul historické události, které se odehrály právě na Staroměstském náměstí. „Zde přítomný mistr Jan Hus údajně řekl, že ‚pravda vítězí‘. Ten citát není úplný. On řekl ‚pravda vítězí, i když na čas poražena bývá‘. Na prezidentskou standartu se to nevešlo, bohužel. Ale je to důležité, protože pravda, jak máme zkušenost, si opravdu dává na čas.

Jako dítě jsem si říkal: ‚Co on tím ten mistr myslí? Aby se nelhalo?‘ Ale myslím, že náš kazatel tou pravdou myslel všechno, co je správné, co je spravedlivé. Že tím myslel dobro.

Až se na Pražském hradě vyvětrá…,“ pokračoval a z davu se ozval smích a potlesk. „… A jeho chodbami poprvé projde náš nový prezident, ať je to prosím prezident – strážce těchto hodnot Jana Husa. Prostě hoďte tam Petra i Pavla, jsou na stejném lístku,“ vtipkoval Svěrák a opustil mikrofon za velkého potlesku.

Záznam Svěrákova projevu s doprovodem obdivuhodných slov zveřejnil novinář Martin Bartkovský: „Zdeněk Svěrák měl na Staroměstském náměstí na podporu generála Petra Pavla projev. A byl to projev nejlepší,“ ocenil Svěrákovo veřejné vystoupení.

Po sedmé hodině večer pak Němcová zakončila popisem okamžiku, který v ní zanechal při její návštěvě Staroměstského náměstí největší emoční stopu: „Nejsilnější moment ze Staroměstského nám. pro mě byl, když z okna Týnského chrámu vlála naše vlajka a se začátkem písně Jednou budem dál se rozezněly týnské zvony. A zdravím pána, který si nesl domů nové desky, dali jsme řeč a vyfotili se. Povzbudil jste mě, moc děkuji,“ dodala senátorka.

Podporu Petru Pavlovi přišli vyjádřit neúspěšní kandidáti z prvního kola Danuše Nerudová, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Dále zde promluvil třeba i herec Jiří Mádl nebo třeba herečka Barbora Poláková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

7:30 Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

TÝDEN V MÉDIÍCH Pokrytectví rádoby chlapáků v politice, ať už jde o předsedu vlády nebo o kandidáta …