Mamou zmiňuje, že do Evropy přicházely miliony lidí dávno před vypuknutím uprchlické krize. Nejvelkoryseji přijímalo migranty Německo, které mezi lety 2005 a 2014 takto nabralo šest milionů nových obyvatel. Velká většina nově příchozích pocházela z mimoevropských oblastí. Podobně na tom byla i Francie se třemi miliony přijatých imigrantů nebo Španělsko, které jenom v roce 2007 otevřelo hranice milionu přistěhovalců.
Migrace sama o sobě není dle novináře špatná. Problém nastává v okamžiku, kdy nově příchozí začnou početně převyšovat – zejména v důsledku vyšší porodnosti – původní obyvatelstvo. Tento trend patrně Evropu nevyhnutelně čeká, alespoň dle odhadů OSN. Mezi lety 2015 a 2050 by populační růst v bohatých zemích měli zajišťovat z 82 % migranti, což je dle Mamoua problematické, neboť většina migrantů je islámského vyznání, které je historicky konkurentem křesťanství, na němž byla vystavěna evropská kultura.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš